Ślizgawka w Parku Centralnym

Gdyńska ślizgawka zlokalizowana byław sezonie zimowym w Parku Centralnym w miejscu oczka wodnego. Obiekt był dostępny codziennie przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 20:00.

Jednorazowe wejście przy korzystaniu z własnych łyżew kosztowało  5 złotych. Bilet wstępu wraz z wypożyczeniem sprzętu to był wydatek 15 złotych. Zajęcia w ramach lekcji wychowania fizycznego kosztują 7 złotych. Istniała także możliwość wynajęcia kasku (5 złotych) oraz ostrzenia łyżew (15 złotych). Wejsciówki dostępne są w kasie.

Ślizgawka w Parku Centralnym posiada zaplecze socjalne i sanitarne. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się punkt, w którym można wypożyczyć łyżwy, kaski oraz specjalne chodziki dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tą dyscypliną. Tafla ma wymiary 10 na 30 metrów, co oznacza, że ślizgawka ma powierzchnię 300 m².  Jednocześnie na tafli może przebywać maksymalnie 60 osób.

Godziny otwarcia

PONIEDZIAŁEK – NIEDZIELA: 10:00 – 20:00.

Syntetyczna ślizgawka jest otwarta była od 20 grudnia do zakończenia ferii zimowych w lutym 2024 roku.

Do zobaczenia w kolejnym sezonie!

CENNIK

REGULAMIN

Uwaga!

Gdyńskie Centrum Sportu, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa korzystającym z obiektu, zastrzega sobie prawo do zamknięcia lodowiska ze względu na złe warunki atmosferyczne, stan techniczny lub inne okoliczności. O swojej decyzji GCS poinformuje najpóźniej w dniu zamknięcia lodowiska, poprzez wywieszenie informacji przy wejściu na lodowisko oraz umieszczenie komunikatu na stronie www.gdyniasport.pl.

Kontakt

W przypadku pytań w sprawie działania lodowiska, grafiku oraz wstępu uczniów szkół prosimy o kontakt telefoniczny:

Ślizgawka w Parku Centralnym
Park Cenralny, aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego Piłsudskiego, 81-382 Gdynia
tel.: 604-210-989

Historia

Poprzednie lodowisko znajdowało się przy ul. Bema. Funkcjonowało w sezonie jesienno-zimowym przez kilkunaście lat. Cieszyło się olbrzymią popularnością – co roku korzystało z niego średnio 25 tysięcy osób. Tafla miała powierzchnię 20 na 30 metrów, a na miejscu można było skorzystać z wypożyczalni łyżew. 

Gdyńskie Centrum Sportu funkcję administratora obiektu pełniło od września 2017 roku, kiedy to przejęła ją od Młodzieżowego Domu Kultury. Ostatnim dniem funkcjonowania była niedziela 27 lutego. Wtedy też, po zakończeniu sezonu, teren ten został przekazany pod budowę trzeciego etapu Parku Centralnego. Ślizgawka w nowej formie wróciła w to miejsce pod koniec 2023 roku.