Wgraj się

"Wgraj się" to projekt popularyzujący aktywność fizyczną wśród dzieci w Gdyni. Funkcjonuje obecnie w 6 szkołach i bierze w nim udział ok 400 uczniów. Nadrzędnym celem projektu jest zwiększenie świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli w zakresie postaw prozdrowotnych poprzez upowszechnianie sportu w szkołach i poza szkołą.

Liderem i koordynatorem jest Gdyńskie Centrum Sportu, a zadania realizowane są w partnerstwie z Wydziałem Edukacji Miasta Gdyni.

ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOKU

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje: polskie dzieci tyją najszybciej w Europie! Przyczyny znane są od lat: zbyt „słodki” jadłospis, sport uprawiany głównie na ekranie komputera czy telewizora oraz masowa produkcja zwolnień z lekcji wychowania fizycznego. Dietetycy nie mają wątpliwości, że każdy nadprogramowy kilogram w dzieciństwie, to większe ryzyko otyłości i innych chorób w dorosłym życiu.

Aby tego uniknąć niezbędne są zdecydowane działania, które przekonają najmłodszych oraz ich rodziców do tego, że na walkę o zdrowie nigdy nie jest za późno. Program „Wgraj się” ma na celu naukę prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej najlepiej na dworze. Jest podzielony na dwie części: szkolną oraz pozaszkolną.

Aktualności