Wgraj się

"Wgraj się" to projekt popularyzujący aktywność fizyczną wśród dzieci w Gdyni. Funkcjonuje obecnie w 15 szkołach i bierze w nim udział ponad 3100 dzieci, 169 nauczycieli, 139 klas. 

Główne działania w projekcie to:

  • Atrakcyjne lekcje w-f głównie prowadzone na dworze.
  • Lekcje dietetyki,
  • Maty do ćwiczeń,
  • Szkolenia dla dzieci,
  • Szkolenia dla nauczycieli,
  • Testy motoryczne,
  • Festyny sportowe – 30 października Dynia w Gdyni  i 1 czerwca Dzień dziecka na sportowo.

Liderem i koordynatorem jest Gdyńskie Centrum Sportu, a zadania realizowane są w partnerstwie z Wydziałem Edukacji Miasta Gdyni.

Projekt współfinansowany jest ze środków UNICEF.

logo UNICEF

Cпорт формує нашу впевненість у собі,
спорт будує стосунки, спорт створює групу.

Sport buduje naszą pewność siebie, sport buduje relacje, sport tworzy grupę.

ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOKU

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje: polskie dzieci tyją najszybciej w Europie! Przyczyny znane są od lat: zbyt „słodki” jadłospis, sport uprawiany głównie na ekranie komputera czy telewizora oraz masowa produkcja zwolnień z lekcji wychowania fizycznego. Dietetycy nie mają wątpliwości, że każdy nadprogramowy kilogram w dzieciństwie, to większe ryzyko otyłości i innych chorób w dorosłym życiu.

Aby tego uniknąć niezbędne są zdecydowane działania, które przekonają najmłodszych oraz ich rodziców do tego, że na walkę o zdrowie nigdy nie jest za późno. Program „Wgraj się” ma na celu naukę prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej najlepiej na dworze. Jest podzielony na dwie części: szkolną oraz pozaszkolną.

Aktualności

Realizacja przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF
за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ