Pickleball (Wzgórze św. Maksymiliana)

Pickleball to sport rakietowy, który jest mieszanką tenisa ziemnego, tenisa stołowego i badmintona. Na pierwszy rzut oka przypomina pierwszą dyscyplinę, jednak pole gry jest ponad 3 razy mniejsze od kortu tenisowego. Gracze używają krótkich kompozytowych rakietek, a prędkość plastikowej piłki w grze jest dużo wolniejsza. Z tego powodu pickleball jest grą odpowiednią dla osób w każdym wieku i bardzo łatwą do nauczenia się również dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sportami rakietowymi.

Krótkie odległości, żeby dobiec do piłki sprawiają, że w trakcie rozgrywek o zwycięstwie nie decyduje szybkość i siła, ale strategia i opanowanie, dlatego 8-latek może rozegrać mecz z 80-latkiem, a starsza osoba może pokonać sportowca w sile wieku.

Terminy i miejsce

Od 20 kwietnia do 26 października, każdego sobotniego popołudnia na zewnętrznych kortach do Pickleballu Klubu Tenisowego Arka Gdynia, zlokalizowanych przy ulicy Ejsmonda 3, odbywać się będą zajęcia.

  • 12:00-13:00 dorośli oraz młodzież od 15 roku życia,
  • 13:00-13:30 dzieci do lat 10,
  • 13:30-14:00 młodzież 11-14 lat.

Obowiązują zapisy, tel.: 502 470 710.

Trener koordynator

Zajęcia poprowadzić będzie licencjonowana trenerka ekspertka szkolenia podstawowego Polskiego Związku Tenisowego Katarzyna Raszka.