Wirtualne spacery, aktywność fizyczna. Bogata oferta dla seniorów w czasie #zostanwdomu

Aktualności Projekty

Obecna sytuacja w naszym kraju sprawiła, że oferta dla seniorów, na co dzień bogata, musiała zostać przekształcona. Nie zrezygnowaliśmy z niej jednak, a wręcz ubarwiliśmy. Stworzono Centrum Aktywności Seniora.

By ułatwić gdyńskim seniorom wzajemne kontakty, ale też by podpowiedzieć, jak spędzać czas, gdy nie działają kluby seniora i Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, na Facebooku powstała grupa Gdyńscy Seniorzy - wirtualnie. To miejsce, w którym seniorzy dzielą się informacjami o tym, gdzie można znaleźć bezpłatne e-booki i audiobooki, gdzie prowadzone się transmisje koncertów czy spektakli teatralnych, lub które muzea udostępniły swoje zbiory w internecie. Tu można z sobą po prostu porozmawiać.

W grupie odbywają się wykłady specjalnie dla seniorów - w najbliższych dniach będzie ich więcej, bo w formule online będą prowadzone niektóre z zajęć Centrum Aktywności Seniora. To prawdziwa gratka, bo będą mogli wziąć w nich udział wszyscy zainteresowani a nie tylko osoby, które zapisały się na nie na początku semestr.

Dodatkowo we wszystkim pomaga bezpłatna, multimedialna aplikacja MEMO. Oswaja z nowymi technologiami oraz rozwija pamięć. Składa się z trzech modułów: dzień (z ciekawymi informacjami np. o zdrowiu), pamiątki (dająca możliwość przechowywania np. zdjęć) i trening (ćwiczenia pobudzające działanie mózgu). To świetny sposób na wspólne spędzania czasu wnuczkami. Wszystkie informacje o MEMO znaleźć można tutaj.

Spacery w bezpiecznej odległości

Koronawirus przyniósł wiele obostrzeń. Zamknięte są boiska i siłownie zewnętrzne, a plaża w jest remoncie (więcej tutaj).  W Orłowie trwa refulacja plaży, zatem już niedługo, zaraz po kwarantannie, uda Nam się utrzymać 1,5 m odstępu na poszerzonej piaszczystej ścieżce zdrowia. Widoki zaczekają, a plaże będą jeszcze piękniejsze.

Refulacja plaży Gdynia Orłowo

Refulacja plaży Gdynia Orłowo

Póki jednak spacery są ograniczone, zapraszamy do bogatej oferty wirtualnych wycieczek. Wnętrza muzeów galerii, kościołów i zabytków w całej Polsce oferują zwiedzanie swoich wnętrz - tutaj oraz tutaj. W Naszym rodzinnym mieście czeka zaś Muzeum Emigracji. Na spacer możemy się udać z oprowadzeniem po wystawie stałej.

Muzeum Emigracji w Gdyni wirtualnie

Wspomnienia zaś można pielęgnować, odwiedzając bogaty zbiór archiwalnych zdjęć Gdyni w sieci. Po spacerach warto poruszać się z Moniką Tran Van – instruktorką Zumby Gdyńskiego Poruszenia. Dla seniorów przygotowała coś specjalnego:

Okazuję się, że można się nawet ruszać, nie ruszając się. Niech Nas cztery ściany nie ograniczają w zdrowym duchu!

Ćwiczenia dla SENIORA - AKTYWNY 60+ Senior Trening na siedząco. WYZWANIE