Tygodniowy trening online za nami

Aktualności Projekty

Jeszcze rok temu planowaliśmy pięciodniowe warsztaty w Gdyni dla naszych partnerów. Niestety sytuacja pandemiczna zmusiła nas do przygotowania spotkań w formule online. Pomimo ograniczonych możliwości, w dniach 21-25 czerwca, zrealizowaliśmy kilka kluczowych założeń projektu.

Podczas codziennych sesji zostały zaprezentowane ćwiczenia dla różnych rodzajów niepełnosprawności w oparciu o wybrane kategorie sportu. Wszystkie materiały w postaci elektronicznych konspektów oraz nagranych ćwiczeń zostały przygotowane przez partnerów z Grecji, Portugalii, Słowenii, Chorwacji oraz z Polski. Dodatkowo każdy z partnerów przedstawił prezentację podsumowującą aktywności i wszelkie działania na rzecz promocji i upowszechniania projektu.

Ponadto lider projektu wyświetlił uczestnikom spotkania materiały dotyczące korzyści sportu dla dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz przykłady dobrych praktyk w sporcie i integracji dzieci z różnymi dysfunkcjami.

Po odbytym treningu przechodzimy do kolejnego etapu realizacji, tj. testowania aplikacji oraz dodatkowego wypromowania projektu wśród specjalnych placówek.