Seniorzy w akcji!

Projekty

W dniu 21 stycznia br. seniorzy z Gdyni świętowali niezwykle aktywnie swój szczególny dzień – Dzień Babci i Dziadka! Kilkuset entuzjastów zdrowego stylu życia wzięło udział w piątej edycji Dnia Aktywnego Seniora organizowanego przez Gdyńskie Centrum Sportu.

Na entuzjastów zdrowia i ruchu jak zwykle czekało mnóstwo atrakcji. Serię aktywności rozpoczął fitness. Następnie przyszedł czas na tańce świata. Uczestnicy mogli również wziąć udział w warsztatach zatytułowanych „Psychologia Koloru”.

Prócz dodatkowych atrakcji Seniorzy mogli dowiedzieć się, jak powinni zadbać o swoją kondycję fizyczną, posłuchać o pozytywnych aspektach chodzenia na spacery z psami, zagrać w kręgle oraz poćwiczyć koncentrację podczas zajęć plastycznych.

– Już po raz piąty organizujemy Dzień Aktywnego Seniora. Święto babci i dziadków jest do tego znakomitym pretekstem – zauważa Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. I dodaje: – W Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu skumulowały się niesamowicie pozytywne emocje, które sprawiają, że mamy motywację, by wciąż rozbudowywać gdyńską ofertę dla naszych ukochanych seniorów.

Projekt GOAL miał własną strefę podczas tego wydarzenia. Uczestnicy mogli poznać jego główne cele, działania, ale także otrzymać Dziennik aktywności fizycznej, który (mamy nadzieję) zmotywuje ich do jeszcze większej aktywności!

Dziękuję za spotkanie i do zobaczenia za rok!