Konferencja startowa projektu SB Nudging

Aktualności Projekty

Ponad 20 uczestników z trzech krajów wzięło aktywny udział w konferencji startowej projektu i rozpoczęciu prac nad nową inicjatywą pod nazwą SB Nudging.

Zaciekawieni multidyscyplinarną dziedziną zapoczątkowaną przez Skane Nordost i ich grupę Turystyczną, chcą poszerzyć swoją wiedzę nad tej innowacyjnej koncepcji i możliwości jej zastosowania do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia naszych obszarów lokalnych i miejsc publicznych w obszarze Południowego Bałtyku.

Spotkanie z 22 kwietnia 2022 w formie online, rozpoczęło się od przywitania przez gospodarzy i inicjatorów koncepcji środków zalążkowych – szwedzką organizację parasolową – EU SKANE NORDOST, której pracownicy podziękowali zebranym za ich wkład w powstanie wniosku i zaprosili do udziału przy współtworzeniu regularnego projektu w ramach nowej perspektywy Programu Interreg Morza Bałtyckiego 2021-2027. Dokonano jednocześnie prezentacji czym sama koncepcją jest i jak według założeń powinna sprzyjać celom pro-środowiskowym i pro-ekologicznym.