Zumba dla seniora (obiekty GCS)

Zajęcia dla seniorów, którzy lubią dobra zabawę i taniec. Układy opracowane specjalnie dla starszych uczestników Gdyńskiego Poruszenia poprawiają kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową.

Zumba to propozycja zajęć dla aktywnych osób starszych, osób początkujących, z niepełnosprawnością ruchową oraz dla kobiet w zdrowej ciąży. Zumba Gold to zajęcia taneczno-ruchowe dostosowane do potrzeb danej grupy. Tempo zajęć jest wolniejsze, układy łatwiejsze. Celem zajęć jest poprawa jakości życia uczestników, prowadzenie ćwiczeń odpowiednich dla danej grupy, poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego.

Na Zumbę wystarczy wziąć ręcznik, wodę, wygodny strój, sportowe obuwie i pozytywne nastawienie. Należy dać sobie czas na zapamiętanie układów i odnaleźć radość w samej zabawie do muzyki.

Terminy i miejsca

  • ŚRODY, 10.00-11.00, Mały Kack, salka fitness na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9.

Trener koordynator

Zajecia Zumby w ramach Gdyńskiego Poruszenia koordynuje Monika Tran Van.

Z zawodu jest pedagogiem specjalnym, instruktorką Zumba® Fitness, Zumba Kids & Kids Junior®, Zumba Gold®, instruktorką Fitness. Monika od dziecka jest związana z tańcem i muzyką. Już jako sześciolatka rozpoczęła swoją taneczną przygodę, trenując taniec towarzyski i jeżdżąc na liczne zawody sportowe. Posiada klasę B w Tańcach Latynoamerykańskich.  Podczas studiów zupełnie przypadkowo poznała program Zumba Fitness, który oczarował ją tak bardzo, że postanowiła zrobić szkolenie i prowadzić zajęcia najpierw dla dorosłych, a następnie dla dzieci i seniorów. W międzyczasie pracowała jako instruktor tańca dla dzieci, wolontariuszka Akademii Przyszłości i świetlicy socjoterapeutycznej oraz wychowawca kolonijny na licznych wyjazdach dla dzieci. W 2015 roku założyła Mobilną Szkołę Tańca MTV Dance Fit, gdzie razem ze swoim zespołem prowadzi zajęcia taneczno- rozwojowe dla dzieci oraz Zumba Kids i Kids Junior  w Trójmieście, a w ramach „czasu wolnego” prowadzi zajęcia Zumba Fitness dla dorosłych i Zumba Gold dla seniorów. Zumba stała się jej wielką pasją i stylem życia. Uwielbia zarażać innych miłością do tańca. Prowadzi grupy od 2,5 do 100 lat ;). Taniec jest dla niej najlepszą metodą na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Uczestniczy w warsztatach tanecznych, szkoleniach z animacji dla dzieci oraz organizuje i uczestniczy w licznych maratonach Zumby.

Zajecia prowadzą również inni trenerzy według programu i wytycznych przygotowanych przez trenera koordynatora.