Zumba (obiekty GCS)

Połączenie tańca, fitnessu i treningu wytrzymałościowego. Proste układy bazujące na salsie, merengue, sambie czy hip-hopie wprawią w dobry nastrój każdego uczestnika. Podczas godzinnych zajęć można spalić kilkaset kalorii i uzupełnić poziom endorfin na cały tydzień!

Zumba to połączenie tańca i fitnessu inspirowane południową Ameryką. W programie wykorzystywana jest muzyka latynoamerykańska oraz międzynarodowe hity taneczne. Zajęcia składają się z kilkunastu krótkich układów choreograficznych, które łączą w sobie wolne i szybkie rytmy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę. Jest to trening cardio. Podczas zajęć panuje atmosfera zabawy, która dodaje odwagi osobom, które wcześniej nie tańczyły, a chcą dołączyć do grupy. Program ten wyróżnia świetna zabawa, łatwość ruchów oraz efektywność.

Zajęcia Zumba Fitness mają mnóstwo korzyści m.in. poprawiają krążenie, wysmuklają sylwetkę, odstresowują, poprawiają samopoczucie, dają zastrzyk endorfin, kształtują koordynację wzrokowo- ruchową, są dla każdego.

Na Zumbę wystarczy wziąć ręcznik, wodę, wygodny strój, sportowe obuwie i pozytywne nastawienie. Należy dać sobie czas na zapamiętanie układów i odnaleźć radość w samej zabawie do muzyki.

Terminy i miejsca

  • ŚRODY, 18:00-19:00, Mały Kack, Hala Lekkoatletyczna GCS, sala fitness (ul. Olimpijska 5)

Trener koordynator

Zajęcia Zumby w ramach Gdyńskiego Poruszenia koordynuje Monika Tran Van.

Z zawodu jest pedagogiem specjalnym, instruktorką Zumba® Fitness, Zumba Kids & Kids Junior®, Zumba Gold®, instruktorką Fitness. Monika od dziecka jest związana z tańcem i muzyką. Już jako sześciolatka rozpoczęła swoją taneczną przygodę, trenując taniec towarzyski i jeżdżąc na liczne zawody sportowe. Posiada klasę B w Tańcach Latynoamerykańskich.  Podczas studiów zupełnie przypadkowo poznała program Zumba Fitness, który oczarował ją tak bardzo, że postanowiła zrobić szkolenie i prowadzić zajęcia najpierw dla dorosłych, a następnie dla dzieci i seniorów. W międzyczasie pracowała jako instruktor tańca dla dzieci, wolontariuszka Akademii Przyszłości i świetlicy socjoterapeutycznej oraz wychowawca kolonijny na licznych wyjazdach dla dzieci. W 2015 roku założyła Mobilną Szkołę Tańca MTV Dance Fit, gdzie razem ze swoim zespołem prowadzi zajęcia taneczno- rozwojowe dla dzieci oraz Zumba Kids i Kids Junior  w Trójmieście, a w ramach „czasu wolnego” prowadzi zajęcia Zumba Fitness dla dorosłych i Zumba Gold dla seniorów. Zumba stała się jej wielką pasją i stylem życia. Uwielbia zarażać innych miłością do tańca. Prowadzi grupy od 2,5 do 100 lat ;). Taniec jest dla niej najlepszą metodą na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Uczestniczy w warsztatach tanecznych, szkoleniach z animacji dla dzieci oraz organizuje i uczestniczy w licznych maratonach Zumby.

Zajecia prowadzą również inni trenerzy według programu i wytycznych przygotowanych przez trenera koordynatora.