Zgłoszenia do Gdynia na fali do 18 marca

Aktualności Projekty

Przed nami 11. edycja żeglarskiego programu „Gdynia na fali”. W zajęciach wezmą udział najmłodsi podopieczni gdyńskich placówek oświatowych – przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych trzech klas szkół podstawowych. Pierwsi uczestnicy pojawią się w Marinie Gdynia już w kwietniu. Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do dnia 18 marca.

Zajęcia w całości organizowane będą na terenie gdyńskiej mariny, gdzie uczestnicy m.in. odbędą wycieczkę po przystani jachtowej, wysłuchają historii o legendach polskiego żeglarstwa, a także zapoznają się z konstrukcją najpopularniejszych łódek. Nie zabraknie również lekcji bezpiecznego zachowania nad wodą, nauki pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wizyty w klubach żeglarskich.

W poprzedniej, 10. edycji programu udział wzięło ponad 1700 dzieci z 39 placówek oświatowych

– Od ponad 10 lat programem „Gdynia na fali” wzmacniamy więzi z morzem i miastem najmłodszych mieszkańców Gdyni – podsumowuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Poprzez zabawę uczymy podstaw żeglarskich. Pokazujemy, że to sport dla każdego, który świetnie wychowuje, uczy samodzielności i kształtuje młodych ludzi – dodaje.

Wszystkie dzieci biorące udział w programie otrzymają materiały edukacyjne oraz upominki.

Zgłoszenia do programu należy przesłać najpóźniej do dnia 18 marca 2024 roku na adres mailowy koordynatora programu Wojciecha Konkola: w.konkol@gdyniasport.pl.