Zawodnik UKS Galeon Judo Akademickim Mistrzem Polski

Aktualności

Dmitrij Janczylik zdobył pierwszy w karierze tytuł Akademickiego Mistrza Polski.

Wspaniałe wieści przyszły do nas z Gdańska. Dmitrij Janczylik, utalentowany zawodnik z UKS Galeon Judo, który od lat hartuje swoje umiejętności na treningach w naszym mieście, w miniony weekend zapisał się złotymi zgłoskami w historii Akademickich Mistrzostw Polski. W miniony weekend, gdy sportowe emocje przeniosły się do Gdańska, Janczylik stanął na wyżynach triumfu, reprezentując Uniwersytet Medyczny w Łodzi, gdzie zgłębia tajniki medycyny.

W kategorii wagowej do 90 kilogramów, nasz nieustraszony wojownik przeszedł przez turniej niczym wiatr przez trawę, wygrywając wszystkie pięć walk przed czasem. To zwycięstwo jest nie tylko zasługą niezwykłego talentu i ciężkiej pracy, lecz także symbolizuje harmonijną równowagę pomiędzy pasją sportową a ambitnymi celami edukacyjnymi. Dmitrij udowodnił, że studia na wymagającym kierunku nie stoją na przeszkodzie w osiąganiu najwyższych szczytów sportowych.

grafika z naszym zawodnikiem

Zawodnicy UKS Galeon już szykują się do kolejnych wyzwań. Europejskie Igrzyska Studentów na Węgrzech to kolejna okazja, by nasza drużyna zabłysnęła na międzynarodowej arenie. Niech nasze wsparcie będzie z Wami, gdy ruszycie w drogę ku kolejnym zwycięstwom!