Z Mapą do Lasu na Witominie

Aktualności

W niedzielę, 28 sierpnia, odbędzie się wyjątkowa edycja niezwykle popularnej wśród mieszkańców Gdyni akcji „Z Mapą do Lasu”. Impreza na orientację odbywać się będzie równolegle z organizowanymi przez UKS „Azymut 45” Gdynia międzynarodowymi zawodami Grand Prix Pomorza. Początek o godzinie 10:30.

Z Mapą do Lasu to cykl spotkań rekreacyjno-sportowych organizowanych przez zawodników i trenerów klubu orientacji sportowej UKS "Azymut 45". Mają one na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności nawigacji w terenie – mówi Jerzy Porzycz, organizator akcji i dodaje – a wszystko to na specjalnie przygotowanych mapach i za każdym razem innych, wcześniej nieznanych, atrakcyjnych trasach. Nasze spotkania organizujemy od grudnia 2012 roku. Na każdym z nich są przygotowane do wyboru różne, w zależności od stopnia zaawansowania, trasy.

Z MAPĄ DO LASU NA WITOMINIE

Na uczestników czekać będzie 4 trasy dostosowanych trudnością do poziomu zaawansowania. Trasa „R” – rodzinna, przygotowana dla rodzin z małymi dziećmi, „A”, czyli która, trochę trudniejsza technicznie od poprzedniej, lecz polecana dla poczatkujących, którzy mieli wcześniej kontakt z mapą. Osoby bardziej zaawansowane, które potrafią nawigować i posługiwać się kompasem mogą wybrać trasę „B”, której długość to około 4,5 km w linii prostej oraz „C” najdłuższa i najtrudniejsza.

Jeśli masz ochotę wyjść do lasu, oderwać się na chwilę od miejskiego zgiełku i w miłej atmosferze spędzić czas, wszystko będzie przygotowane – zaprasza Porzycz.

STRONA INTERNETOWA UKS AZYMUT 45 GDYNIA

Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w klubie dofinansowywane jest ze środków Miasta Gdyni.