Wysoka forma gdyńskich judoków

Aktualności

Zawodnicy i zawodniczki UKS Galeon Judo utrzymują wysoką formą, którą udokumentowali licznymi dobrymi występami na zawodach. Przyjrzyjmy się ich osiągnięciom.

Zwycięstwa w 5 z 9 kategorii wagowych gdyńscy judocy trenowani przez Kasjana Kobusa zanotowali na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Młodzików. W zawodach, które odbyły się 28 maja w hali AWFiS w Gdańsku po złoto sięgnęli:

• Pola Drywa (kat. –40 kg), dwukrotnie – zwyciężyła w dwóch kategoriach wiekowych,
  • Bartosz Woźniak (kat. –60 kg),
  • Martyna Sobisz (kat. +70 kg.),
  • Natasza Grześ (kat. –52 kg),
  • Vlad Vertii (kat. –55 kg).
  • Ze srebrem do domu wrócił Igor Wroński (kat. –66 kg), a z brązem Vitalina Shirinia (kat. –70 kg).

grupowe zdjęcie zawodników podczas zawodów

Medal z Mistrzostw Polski U23 w Judo przywiozła nad morze Weronika Matlakowska. Srebrny krążek zawodniczka Andrzeja Jasińskiego zdobyła 3 czerwca w Pile.

Ostatnim sprawdzianem judoków była największa impreza w tej dyscyplinie, która odbywała się dniach 3-6 czerwca w Gdynia Arenie.

Podczas Judo Baltic Cup W rywalizacji U12 złoty medal zdobył Olgierd Pancewicz, srebro trafiło do Kacpra Banaszka, Franka Przenickiego i Tymona Drywy, a brąz do Adriana Koniecznego, Hanny Helak i Aleksandra Rei. Na miejscach punktowanych zameldowali się Ola Juśko-Schmidt (4), Aleksander Stawarz (5), Filip Rokicki (5), Dawid Rosłonowski (7) i  Piotr Nieżorawski (7).

W rywalizacji U14 złote medale zdobyli Vlad Vertii, Pola Drywa i Martyna Sobisz. W rywalizacji U16 brązowe medale zdobyli Pola Drywa i Vlad Vertii, a miejsce punktowane zdobył Paweł Roszak (7). W rywalizacji U18 złoty medal zdobył Dymytro Kyrychenko, brązowy Judyta Drywa, a miejsca punktowane Milena Wycichowska (7), Marcin Guszczin (7) i Marcin Szatkowski (7). W rywalizacji U21 złote medale zdobyli Dmitrij Janczylik i Jakub Sordyl, a brązowy Dominika Kuźma-Ebel.

W podsumowaniu w rankingu drużynowym Galeon na ponad sto klubów uplasował się na miejscu drugim.