Wielkie siatkarskie emocje na gdyńskiej plaży

Aktualności FOTO Projekty

To był fantastyczny turniej, w którym na gdyńskiej Plaży Śródmieście, wzięła udział wielka plejada gwiazd polskiej siatkówki. Pierwsza edycja turnieju Aktywna Plaża 2021, bo o nim mowa, przeszła do historii.

– Takich emocji, które przez cały weekend dostarczyły nam siatkarki i siatkarze turnieju, dawno nie było w wakacyjnym okresie na gdyńskiej Plaży Śródmieście. Nie było znaczenia, czy były to gry finałowe, czy rozgrywki w tak zwanym turnieju pocieszenia, każdy grał na 110% możliwości i to niezmiernie cieszy – mówi Paweł Brutel zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Po sobotnich grach eliminacyjnych, rozegranych na ośmiu boiskach, poznaliśmy pary finałowe, które w niedzielne przedpołudnie rozpoczęły rozgrywki o puchary, medale oraz wysokie nagrody finansowe, których pula sięgnęła 15 tysięcy złotych. Było więc o co walczyć i właśnie walkę do ostatniej piłki i wielkie zaangażowanie zaprezentowały uczestniczki i uczestnicy turnieju, a gdyński turniej posiadał naprawdę topową obsadę. Warto przypomnieć, że na liście startowej znalazła się olimpijka z Rio Monika Brzostek, multimedalistka Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Agnieszka Wołoszyn, zdobywca Pucharu, Super Pucharu Polski oraz dwukrotny Mistrz Polski Przemysław Stępień czy Karol Urbanowicz, zawodnik Trefla Gdańsk, w którego barwach zajął 6. miejsce w rozgrywkach ligowych.

W turnieju głównym kobiet, po emocjonującej walce wygrała para MagdalenaSaad/Agata Wawrzyńczyk. Magdalena Saad w swojej bogatej siatkarskiej karierze może pochwalić się grą w reprezentacji Polski oraz medalami zdobytymi w Akademickich Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach I Ligi oraz Akademickich Mistrzostwach Europy. Jej partnerka z boiska, Agata Wawrzyńczyk, trzykrotnie zdobywała medale podczas Mistrzostw Polski oraz dwukrotnie podczas Mistrzostw I ligi. Na miejscu drugim, ze srebrnym medalem, uplasowała się para Klaudia Świstek/Izabela Błasiak a najniższym stopniu podium stanęły Aneta Kaczmarek i Monika Brzostek, które przed turniejem wskazywane były, jako faworytki do zwycięstwa.

Turniej główny mężczyzn przyniósł również wielkie sportowe emocje, rodem z rozgrywek w randze World Tour. Widać było od samego początku, że panowie prezentują bardzo wysoki poziom, czego dowodem były brawa i okrzyki kibiców po każdej wykonanej akcji.

Zwyciężyła para w składzie Michał Głowacki, reprezentujący UKS Centrum Augustów i Michał Witkoś, który na co dzień jest rozgrywającym w klubie BAS Białystok. Miejsce drugie zajął Stanisław Wawrzyńczyk, mogący pochwalić się medalami z Mistrzostw Austrii, Słowacji, Rumunii, Szwajcarii oraz polskiej I ligi, grający w parze z grającym w niemieckiej 2. Bundeslidze Północ, Marcinem Kapuśniakiem. Na najniższym stopniu podium stanęli Igor Ciemachowski/ Piotr Ilewicz mający za sobą występy w rozgrywkach FIVB World Tour.

To był bardzo udany turniej, którego bardzo wysoki sportowy poziom pokazał wszystkim, że w Gdyni jest ogromny potencjał i głód na organizację tego rodzaju imprez. Daje nam to również pokaźny zastrzyk energii i wielką dawkę motywacji, żeby w przyszłym roku podwyższyć poziom i stworzyć jeden z najlepszych turniejów siatkówki plażowej w Polsce – podsumowuje Brutel.

Wyniki turnieju Aktywna Plaża 2021

Turniej główny - Kobiety

 Miejsce 1. Magdalena Saad/Agata Wawrzyńczyk

Miejsce 2. Klaudia Świstek/Izabela Błasiak

Miejsce 3. Aneta Kaczmarek/Monika Brzostek

Miejsce 4. Kinga Legieta/Izabela Zaskiewicz

Miejsce 5-6. Aleksandra Chyła/Agnieszka Wołoszyn

Miejsce 5-6. Karina Jakuć/Justyna Kozłowska

Miejsce 7-8. Aleksandra Stadnik/Zuzanna Herrmann

Miejsce 7-8. Karina Piaseczna/Natalia Brzostek

Turniej pocieszenia - Kobiety

Miejsce 1. Julia Woźniak/Julia Sobczak

Miejsce 2. Karmen Sosińska/Patrycja Deja

Miejsce 3. Michalina Szupieńko/Justyna Łukasik

Miejsce 4. Monika Gajtkowska/Gabriela Puławska

Turniej główny - Mężczyźni

Miejsce 1. Michał Głowacki/Michał Witkoś

Miejsce 2. Stanisław Wawrzyńczyk/Marcin Kapuśniak

Miejsce 3. Igor Ciemachowski/Piotr Ilewicz

Miejsce 4. Jakub Sulima/Jakub Jetke

Miejsce 5-6. Jan Krasiński/Mateusz Zięba

Miejsce 5-6. Bartek Lewicki/Tomek Maziarek

Miejsce 7-8. Tomasz Waligóra/Michał Sadowski

Miejsce 7-8. Adrian Białecki/Jan Firlej

Turniej pocieszenia - Mężczyźni

Miejsce 1. Barłomiej Więckiewicz/Maciej Ptaszyński  

Miejsce 2. Bartosz Dudek/Tomasz Dudek

Miejsce 3. Przemek Stępień/Mateusz Czunkiewicz

Miejsce 4. Roman Grzelak/Jakub Sipurzyński