#wGdyni ruszają największe polskie pokazy lotnicze

Aktualności WIDEO

W ciągu trzech dni na gdyńskiej Plaży Śródmieście i na lotnisku Gdynia-Kosakowo zaprezentuje się ponad 100 samolotów oraz śmigłowców. Wśród nich maszyny m.in. z: USA, Arabii Saudyjskiej, Ukrainy i Szwecji. Ogromną reprezentację statków powietrznych szykuje również Wojsko Polskie.

Tegoroczna edycja pokazów lotniczych LOTOS Gdynia Aerobaltic to największe pokazy lotnicze w Polsce i jedne z największych w tej części Europy. Poprzednia edycja imprezy zgromadziła ponad 300 tysięcy widzów. W tym roku widowisko zapowiada się jeszcze bardziej okazale.
– Gdynia Aerobaltic to fascynujące widowisko. Czeka nas podniebny spektakl, w którym w role głównych bohaterów wcielą się piloci światowego formatu. Ich umiejętności, doświadczenie i odwaga są gwarancją brawurowych lotów i niezapomnianych wrażeń. To wydarzenie dla całych rodzin. Wierzę, że po raz kolejny przeżyjemy w Gdyni fantastyczne emocje – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Na piątek (16.08) i sobotę (17.08), w godzinach od 19:30 do 22:30, zaplanowano bezpłatne pokazy wieczorno-nocne na Plaży Śródmieście, podczas których widzowie będą obserwować skoczków spadochronowych, motoparalotniarzy i samoloty z przymocowaną do skrzydeł pirotechniką. 

W sobotę i niedzielę (18.08) warto odwiedzić lotnisko Gdynia-Kosakowo, gdzie od 10:00 do 17:00 czekać będzie cała masa atrakcji. Wśród największych gwiazd LOTOS Gdynia Aerobaltic są ukraiński Su-27, szwedzki Viggen i występująca po raz pierwszy w Polsce grupa z Arabii Saudyjskiej – Saudi Hawks.

Na widzów czekać będą nie tylko atrakcje lotnicze. Jedną z nowych stref będzie Aerolandia, a więc rozbudowana strefa rozrywki, skierowana do rodzin z dziećmi, w której będzie można skorzystać z przygotowanych atrakcji, warsztatów, Akademii Młodego Pilota, namiotu chillout dla rodziców, gier i zabaw sportowych.

Szczegółowy program LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019 można znaleźć na stronie aerobaltic.pl. Tam również znajdują się informacje o biletach, które uprawnią do wejścia na lotnisko.

Bezpłatny autobus na lotnisko

Przy lotnisku przygotowano strefy parkingowe, jednak najlepszym rozwiązaniem powinien być dojazd bezpłatnym autobusem, regularnie kursującym z okolic dworca PKP Gdynia Główna.

Przystanki na trasie linii Lotos Gdynia Aerobaltic
Kierunek LOTOS Gdynia Aerobaltic
·      Gdynia Dworzec Gł. PKP 03
·      Energetyków 02
·      Obłuże Centrum 01
·      Cechowa 01
·      Bosmańska – Nasypowa 01
·      Bosmańska – Zielona 04
·      Dąbka – Zielona 04
·      Lotos Gdynia Aerobaltic 01

Kierunek Gdynia Dworzec Gł. PKP
·      Lotos Gdynia Aerobaltic 01
·      Dąbka – Zielona 01
·      Bosmańska – Zielona 02
·      Bosmańska – Nasypowa 02
·      Cechowa 02
·      Obłuże Centrum 05
·      Energetyków 01
·      Gdynia Dworzec Gł. PKP 02
 
Pierwszy kurs o 9:15, ostatni o 18:00. Autobus będzie kursował co około 5 minut.

Infolinia

Organizatorzy uruchomili na czas pokazów specjalną infolinię, pod którą można uzyskać dodatkowe informacje na temat LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019.