Weź latarkę i pokonaj swój strach – „Wgraj się” z dynią w Gdyni

Aktualności Projekty

Przed nami kolejne ciekawe i nowatorskie wydarzenie, na które zapraszamy wszystkich poszukiwaczy nocnych wrażeń z mapą i kompasem. W sobotę, 30 października, na terenie Parku Kolibki w Gdyni, odbędzie się nocna impreza na orientację „Dynia w Gdyni”.

Projekt Wgraj się to promocja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych gdynian. W minionym roku odbyła się edycja pilotażowa, która udowodniła, jak zwraca się inwestycja w aktywność najmłodszych – mówi zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel i dodaje – chcemy w gdyńskich dzieciach zaszczepić kulturę sportu, przedstawić im różnorodność dyscyplin, zapoznać z lokalnymi klubami i dlatego zapraszamy wszystkich na coś nowego, czego jeszcze nie organizowaliśmy. Zapraszamy na wieczorową grę na orientację, która odbędzie się właśnie w ramach projektu „Wgraj się”.

Dynia w Gdyni to gra na orientację, która rozpocznie się o godzinie 16:00 w sobotę, w Parku Kolibki i polegać będzie na odnalezieniu punktów kontrolnych za pomocą mapy i kompasu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie trasy o różnym stopniu trudności, które należy pokonać wraz z opekunem. Dla początkujących czekać będzie „Dzika trasa”, którą pokonać trzeba będzie indywidualnie, a wszyscy, którzy czują się pewniej i nie przeraża ich wizja ciemnego zwiedzania lasu, będą mogli wystartować na trasie B – „Strach się bać”. Dodatkową opcją na tej trasie jest możliwość wystawienia zespołów do 5 osób, by każdy czuł się komfortowo i pewnie pokonując parkowe zakamarki w poszukiwaniu punktów kontrolnych.

Gra polega na potwierdzeniu wszystkich punktów kontrolnych znajdujących się na wybranej trasie w ustalonej kolejności. Potwierdzenie punktu kontrolnego polega na elektronicznym potwierdzeniu punktu za pomocą karty chip i przedstawieniu jej sędziemu znajdującemu się na mecie Gry – podsumowuje Jerzy Porzycz, dyrektor UKS Azymut 45 Gdynia, który odpowiedzialny jest za przeprowadzenie sportowej części imprezy.

Zapisy do imprezy prowadzone będą na miejscu, w dniu 30 października, od godziny 15:30 do wyczerpania limitu 400 miejsc. Udział w imprezie finansowanej przez Gdyńskie Centrum Sportu jest bezpłatny.

Po zakończeniu gry, na mecie, zostaną przyznane i wręczone nagrody dla wszystkich uczestników, którzy w prawidłowy sposób potwierdzili wszystkie punkty kontrolne.