W sobotę pobiegamy na Kamiennej Górze

Aktualności Projekty

Już w najbliższą sobotę, 9 października, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego i zapełni się najmłodszymi biegaczami, którzy wystartują w kolejnej edycji Pucharu w biegach dla dzieci i młodzieży, imprezy organizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Mimo, że zapisy elektroniczne zakończyły się 28 września, to do zawodów będzie można się zgłosić w dniu imprezy, w biurze zawodów. W tym terminie dla zawodników przygotowana będzie ograniczona pula pakietów startowych w liczbie 50 sztuk – informuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Obowiązuje więc zasada kto pierwszy, ten lepszy, więc trzeba się spieszyć  – dodaje.

Trasy biegów prowadzić będą alejkami Bulwaru Nadmorskiego, a ich długość uzależniona będzie od kategorii wiekowej. Najmłodsi, startujący w Biegu Majtka i Marynarza, do przebiegnięcia będą mieli dystans 100 metrów, ale przez cały czas trwania biegu będzie musiał im towarzyszyć opiekun. Starsi marynarze przebiegną 300 metrów, a ich koledzy i koleżanki rywalizujący w kategoriach Mat, Bosman, Chorąży i Porucznik wystartują na trasie o długości 500 metrów. Najstarsi rangą, czyli kapitanowie, komandorzy, kontradmirałowie i admirałowie, mierzyć się będą natomiast z trasą o długości 1 kilometra.

TRASY BIEGÓW

Każdy z zawodników, który ukończy bieg, otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Dla najlepszych biegaczy w kategoriach Bieg Chorążego, Porucznika, Kapitana, Komandora, Kontradmirała i Admirała czekać będą puchary za zajęcie miejsca na podium oraz pamiątkowe gadżety. Jest więc o co walczyć – dodaje zastępca dyrektora GCS.

Udział w imprezie jest bezpłatny, gdyż jest ona finansowana w ramach środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego. Kolejna biegowa impreza Pucharu w biegach dla dzieci i młodzieży odbędzie się już 30 października na Wielkim Kacku.

PUCHAR W BIEGACH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA WIELKIM KACKU