W sobotę Gra z mapą i kompasem na Pustkach Cisowskich-Demptowie

Aktualności

Sobotnie przedpołudnie będzie można spędzić aktywnie szlifując nawigacyjne umiejętności. Popularna „Gra z mapą i kompasem” odbędzie się ponownie na Pustkach Cisowskich-Demptowie.

Zapraszamy na kolejną edycję aktywności „Gry z mapą i kompasem". 2 grudnia, w zimowej scenerii, miłośnicy poszukiwania punktów kontrolnych pochowanych w leśnych ostępach spotkają się na końcu ulicy Borowikowej na Pustkach Cisowskich-Demptowie. Poziom trudności, jak zawsze, dostosowany zostanie do indywidualnych preferencji, a wybraną trasę będzie trzeba pokonać w godzinach od 9.00 do 13.00.

GRA Z MAPĄ I KOMPASEM

Wydarzenie będzie doskonałą okazją na naukę nawigacji w terenie i czytania mapy. Do odnalezienia będą punkty kontrolne w formie tak zwanego scorelaufu. Jest to odmiana orientacji, podczas której każdy uczestnik ma za zadanie potwierdzić punkty kontrolne w dowolnej kolejności, ale w określonym czasie. Tylko od niego zależy wybór wariantu oraz ilość i kolejność zaliczanych punktów.

Mapa do Biegu na Orientację z ubiegłorocznej edycji Gry z Mapą i Kompasem

Gra z mapą i kompasem to gra terenowa na orientację dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego. Udział w niej jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się przed startem. Na mecie na zawodników czekać będą pamiątkowe medale.