Tuzin bramek w Gdyni. Polki wysoko pokonały Armenki

Aktualności

Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej rozgromiła na Stadionie Miejskim w Gdyni Armenię 12:0. Zawody były eliminacjami do mistrzostw świata, które odbędą się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii. Bezpośrednio awansuje tylko zwycięzca grupy.

Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Gdyni obejrzeli prawdziwy popis strzelecki biało-czerwonych, które już po 45 minutach prowadziły sześcioma bramkami. Było to najwyższe zwycięstwo naszej reprezentacji w kwalifikacjach na mundial. Autorką połowy zdobytych bramek była Nikola Karczewska, która rozpoczęła kanonadę już w 4 minucie meczu. Dla piłkarek Polski był to pierwszy w tym roku mecz eliminacji mistrzostw świata. Ostatnia drużyna naszej grupy została zdominowana we wszystkich elementach gry i nie stanowiła zagrożenia dla naszej drużyny.

Trzeba się cieszyć z tego wyniku. Także z tego, że nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Naprawdę ciężko pracowaliśmy nad tym, żeby ten atak pozycyjny wyglądał zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Jesteśmy zespołem, który w trakcie tej drogi będzie miał jeszcze dużo lepszych i czasem słabszych momentów, ale dzisiaj możemy powiedzieć, że wyciągnęliśmy wszystkie wnioski po ciężkiej pracy w Hiszpanii. powiedziała na konferencji prasowej dla Łączy nas piłka, selekcjonerka Nina Patalon i dodała – Byliśmy zespołem, który ciężko pracował. Każda piłkarka chciała zagrać jak najlepiej. Myślę, że zespołowość, decyzyjność i skuteczność, to wszystko się pojawiło w tym meczu. Jeszcze dzisiaj do końca dnia możemy się z tego cieszyć.

Efektowne zwycięstwo pozwala myśleć o awansie o mundial, lecz należy pamiętać, że eliminacje jeszcze trwają. Kolejny mecz eliminacji Polki rozegrają w najbliższy wtorek o godzinie 19:00. Przeciwnikiem będzie lider naszej grupy eliminacyjnej ­– Norwegia, która w czwartek pokonała Kosowo 5:1.

– Cieszymy się, że nasz obiekt okazał się szczęśliwy dla kadry. Wynik, którym zakończyło się wczorajsze spotkanie nie zdarza się często. Będziemy go z pewnością wspominać długo – komentuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, będącego operatorem obiektu. – Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa i awans do finałowych rozgrywek – dodaje.

Polska – Armenia 12:0 (6:0)

Bramki: Karczewska 4, 24, 27, 46, 51, 73, Zawistowska 17, 58, Grabowska 44, Achcińska 45+2, Buszewska 65, Zapała 67

Polska: 22. Kinga Szemik – 14. Anna Zapała, 7. Małgorzata Mesjasz, 4. Paulina Dudek, 17. Zofia Buszewska – 3. Gabriela Grzywińska (68 5. Klaudia Lefeld), 23. Adriana Achcińska (90+2 8. Kinga Kozak), 18. Nikol Kaletka (75 21. Weronika Kaczor) – 10. Weronika Zawistowska (68 13. Klaudia Maciążka), 20. Nikola Karczewska (75 9. Ewa Pajor), 16. Dominika Grabowska.

Armenia: 1. Anastasia Klimova (37 12. Mariam Tsolakyan) – 17. Nora Yeghyan, 13. Sydney Renee Vermillion, 5. Ani Karapetyan (70 9. Oksanna Pizlova), 3. Liana Ghazaryan – 22. Ani Ghukasyan, 8. Maral Artin, 4. Maria Sakhinova (70 10. Armine Khachatryan), 7. Nancy Avesyan (60 18. Veronika Asatryan) – 20. Anna Dallakyan, 14. Claudia Louise Cholakian.

Żółta kartka: Karapetyan

Sędziowała: Desiree Grundbacher (Szwajcaria)