Trwają zapisy do CITY TRAIL!

Aktualności

Już 8 października startuje dziesiąta edycja ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Trójmiejska odsłona CITY TRAIL rusza 16 października. Biegi będą rozgrywane na dwóch trasach w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym: w Gdyni na Małym Kacku oraz w Gdańsku w okolicach AWFiS. Zapisy trwają.

Cykl CITY TRAIL odbywa się w formule ogólnopolskiej od 2012 roku. Zasady rozgrywania zawodów i lokalizacje ulegały modyfikacjom, ale niezmiennie biegi są okazją do regularnego sprawdzania formy podczas jesienno-zimowych miesięcy. Zwieńczeniem cyklu będzie pamiątkowy medal, który otrzyma każdy, kto ukończy co najmniej 3 biegi w trakcie sezonu.

ZAPISY DO ZAWODÓW

Terminy biegów sezonu 2022/2023 w Trójmieście:

  • 16 października (Gdańsk),
  • 27 listopada (Gdynia),
  • 8 stycznia (Gdańsk),
  • 12 lutego (Gdynia),
  • 12 marca (Gdańsk).

- Nie jest wstydem przyznanie się, że jesienna i zimowa aura skutecznie demotywują nas do aktywności fizycznej. Oczywiście w słoneczne dni łatwo jest wyjść na zewnątrz, by pobiegać, ale często dbanie o kondycję utrudnia nam deszcz, szarówka, śnieg i wiatr. I tutaj pojawia się comiesięczny start w CITY TRAIL, który jest okazją do sprawdzania formy, ale także do spotkań ze znajomymi, czy przyjaciółmi – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Dzieciaki na start!

Cykl CITY TRAIL to także biegi dla dzieci i młodzieży. Zawody CITY TRAIL Junior są skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 4 lata oraz w wieku 5-6 lat – biegają 200 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 7- i 8-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 400 m. Dzieci w wieku 9-10 lat (kategoria D3) pokonują 600 km, natomiast dzieci mające 11-12 lat (kategoria D4) oraz młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D5) startują na 1 km.