Triathloniści świętowali 100-lecie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Aktualności

Sportowe obchody stulecia Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni rozpoczęły się już 7 stycznia w Malborku, gdzie w imprezie „Wielki Mistrz” rywalizowali biegacze i miłośnicy Nordic Walking. W niedzielę, 16 stycznia, do celebrowania 100-lecia AMW przystąpili triathloniści.

Indoor triathlon Gdynia to halowa wersja zawodów triathlonowych w której mogli wystartować zarówno amatorzy jak i zawodnicy z licencjami sportowymi, którzy czynnie uprawiają triathlon. Było to również połączenie środowisk akademickiego, wojskowego i cywilnego. W zawodach wzięło udział 120 sportowców, którzy rywalizowali o Puchar Komendanta – Rektora AMW.

W trakcie imprezy uczestnicy mieli do pokonania 600 metrów pływania w basenie, 15 kilometrów na rowerach Technogym® i na zakończenie 3 kilometry biegu na bieżni mechanicznej.

Najlepszy okazał się Marek Biegała, który linię mety przeciął z czasem 42 minut i 19 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Spaleniak z wynikiem 43:14, a na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Sosnowski, uzyskując rezultat 43:33 .

Wśród pań zwyciężyła Marta Kalinowska-Biegała, która wskazówki zegara zatrzymała po 48 minutach i 8 sekundach. Ten wynik pozwolił zająć jej 15. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Organizatorem Indoor Trhathlon Series jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution Group.