Tosia ukończyła Bieg Malucha

Aktualności

Pamiętacie Tosię? W życiu tej młodej gdynianki nie brakuje woli walki, determinacji i chęci wygrywania. Choć w Biegu Malucha nie prowadzimy klasyfikacji, to mogliśmy podziwiać na trasie małą zwyciężczynię, o której trzeba wspomnieć.

Bieg Niepodległości po latach przerwy powrócił na ulice Gdyni 11 listopada. Było to szczególne wydarzenie dla tysięcy zawodników i kibiców. Na metę jako pierwsi wbiegli Przemysław Dąbrowski wśród panów i Marta Łagownik wśród Pań. Tradycyjnie w imprezie uczestniczyli również zawodnicy nordic walking, a także młodzież i dzieci. Obecność jednej osoby była jednak szczególna. W trakcie rozgrywanego Biegu Malucha mogliśmy kibicować Tosi, która poruszając się na wózku, w towarzystwie rodziny, dzielnie pokonywała stumetrowy dystans.

Przypomnijmy, że to właśnie u małej Antoniny, gdy miała ledwie 11 miesięcy, zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Nie tak dawno mieszkańcy Gdyni zbierali środki potrzebne na leczenie cierpiącej na SMA typu 2 dziewczynki. Finalnie udało się zdobyć w czasie 7 miesięcy kwotę w wysokości 7 milionów złotych, dzięki którym dziewczynka mogła przejść ratującą jej życie terapię genową.

PROFIL NA INSTAGRAMIE TOSI

Od samego początku powtarzam sobie, że postaram się zrobić wszystko, aby Tosia nigdy nie czuła, że jej niepełnosprawność ją w jakikolwiek sposób ogranicza. Nie zawsze jest to takie proste, jakby się wydawało... – mówi mama Tosi i dodaje – Dzisiejszy Bieg Niepodległości malucha pokazał mi, że i ja sama muszę nauczyć się pozwalać Tosi na uczestnictwo w takich imprezach... Dlaczego o tym piszę ? Bo z początku nie chciałam jej na ten bieg zapisać. Z obawy, że się coś stanie jej, albo że jadąc wózkiem zrobimy krzywdę komuś niechcący. No i że w ogóle jak... dzieciaki będą przecież biegły na własnych nogach. Czy jej to nie przygnębi ? Na szczęście dałam się namówić najbliższym. Tosia zyskała dzięki temu świetną zabawę, medal i przemiły upominek od @gdyniasport – DZIĘKUJEMY – puentuje.

Walka Antosi nadal trwa, gdyż dziewczynka potrzebuje dalszej rehabilitacji, która regularnie prowadzona pomaga cieszyć się Tosi pełnią życia. Więcej na:

STRONA FUNDACJI SERCE DLA MALUSZKA

Tosiu, z nieukrywaną radością biliśmy Ci brawo podczas Biegu Malucha. Trzymamy za Ciebie kciuki!