Święto badmintona już w najbliższy weekend

Aktualności

Klub Sportowy Badminton School serdecznie zaprasza na badmintonowe święto, które odbędzie się już w najbliższy weekend w hali sportowej Akademickiego Centrum Sportowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Nad imprezą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek.

W sobotę rozegrany zostanie Krajowy Turniej Klasyfikacyjny Polskiego Związku Badmintona w kategoriach wiekowych: junior młodszy (U-17), młodzik (U-15) oraz młodzik młodszy (U-13). Do rywalizacji przystąpią zawodnicy z całego kraju, którzy powalczą o punkty do krajowych list klasyfikacyjnych, dzięki którym zwiększą swoje szanse udział imprezach mistrzowskich na koniec sezonu. Przewidziany został również nieklasyfikowany turniej gier pojedynczych dla najmłodszych adeptów badmintona w kategorii żak (U-11).

Dodatkowo o godzinie 15:00, również w hali AMW, swoje zmagania ligowe rozpocznie drużyna KS Badminton School Gdynia, której przeciwnikiem będzie zespół UKS Unia II Bieruń. Będzie to pierwszy mecz w walce o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce

W niedzielę natomiast odbędą się Otwarte Mistrzostwa Gdyni w Badmintonie – jeden z największych turniejów badmintona w Polsce północnej. Turniej ma charakter otwarty, a podział na kategorie zaawansowania sprawia, że każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Zgłoszenia do turnieju prosimy kierować do czwartku 25 listopada do godz. 12:00 na adres mailowy: turnieje@szkolabadmintona.pl

Wszystkie wydarzenia oraz szkolenie badmintona w Gdyni jest wspierane ze środków Miasta Gdynia.