Startują bezpłatne warsztaty z tenisa plażowego

Aktualności Projekty Gdyńskie Poruszenie

Zapraszamy na nowe, cykliczne aktywności sportowe realizowane w ramach Gdyńskiego Poruszenia. Tym razem proponujemy plażową wersję tenisa. Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 6 maja i odbywać się będą w godzinach 10:00-14:00. Zbiórka na Plaży Gdynia Śródmieście na boisku nr 10.

Tenis plażowy jest bardzo łatwą i przyjemną formą aktywności. Techniki i zasad można nauczyć się już na pierwszych zajęciach. Ta niezwykle aktywująca zabawa to połączenie tenisa ziemnego, badmintona i siatkówki plażowej. Przeznaczona jest dla każdego, a swoją formą przepełnioną zabawą i radością zachęca każdego do brania aktywnego udziału w grze.

TENIS PLAŻOWY

Zasady gry

Tenis plażowy oferuje doskonały trening cardio, który jest wysoce aerobowy. Podobnie jak w tradycyjnym tenisie zachowana jest większość zasad i punktacji, czyli: 15/30/40. Wprowadzono jednak pewne modyfikacje, aby dostosować się do poruszania się po piasku i do szybszego tempa gry – informuje Jacek Suszek, koordynator zajęć.

Piłka nie może dotknąć ziemi. W związku z tym sport jest rozgrywany wyłącznie z woleja. Dzięki tej zasadzie tenis plażowy jest szybką, intensywną i ekscytującą grą. Gem zaczyna się od podania i kończy, gdy piłka dotknie ziemi. Takie zasady zmuszają graczy do nurkowania w piasku, aby dotrzeć do trudnych zagrań, zupełnie jak w siatkówce. Podobnie jak w tenisie ziemnym, celem jest odbicie piłki tylko jednym uderzeniem, tak aby dotarła na pole przeciwnika.

W rozgrywkach używa się piłeczki tenisowej z obniżonym ciśnieniem, która pozwala na dłuższe rajdy, ponieważ porusza się w powietrzu wolniej niż zwykła piłka tenisowa – nadmienia Jacek Suszek.

Warsztaty prowadzić będzie instruktor Beach Tennisa Jacek Suszek, który swoją przygodę z tą dyscypliną sportu realizuje od 2015 roku.