Srebrni gdynianie i brązowe gdynianki. Owocny weekend młodych sportowców

Piłkarska drużyna Arki Gdynia do lat 18 zajęła 2. miejsce w Centralnej Lidze Juniorów i została wicemistrzem Polski w tej klasie rozgrywek. Natomiast koszykarki GTK Gdynia z Młodzieżowych Mistrzostw Polski U13 wróciły z brązowym medalem.

Podopieczni Roberta Wilczyńskiego zostali piłkarskim wicemistrzem Polski do lat 18 w Centralnej Lidze Juniorów. W meczu decydującym o zwycięstwie i mistrzowskim tytule przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2:1, ale i tak osiągnęli wielki sukces w młodzieżowych rozgrywkach. Przypomnimy, że gdynianie ostatni raz srebro w tej kategorii wiekowej zajęli 9 lat temu. Raz w historii udało im się triumfować w tych rozgrywkach.

16. Gwarek Zabrze

Trenowane przez Arkadiusza Korka koszykarki GTK Gdynia zdobyły brązowe medale w Młodzieżowych Mistrzostw Polski U13. W decydującym o medalu meczu gdynianki pokonały MUKS Poznań 48:43. MVP małego finału trafiło w ręce Nicoli Brzeskiej.