Sprawdź formę w parkrunie i wygraj pakiet na Bieg Niepodległości

Aktualności

Do Biegu Niepodległości pozostały dwa miesiące. To doskonały moment, żeby sprawdzić swoją formę sportową i rozpocząć przygotowania do 10 km zawodów, które odbędą się tradycyjnie 11 listopada w Gdyni. Idealnym miejscem, żeby to zrobić jest start w parkrunie, podczas którego będzie można wylosować trzy pakiety startowe na listopadowe święto biegowe.

Parkrun to impreza rozgrywana na dystansie 5km z pomiarem czasu. Odbywa się w każdą sobotę o godzinie 9:00 przez cały rok niezależnie od pogody. Udział w nim jest bezpłatny, lecz wcześniej należy się zgłosić poprzez formularz internetowy.

REJESTRACJA DO PARKRUN GDYNIA

W najbliższą sobotę, 9 września, odbędzie się 544 edycja gdyńskiego parkrunu i to będzie pierwsza okazja aby na parkrunie sprawdzić swoją formę przed Biegiem Niepodległości, który odbędzie się tradycyjnie 11 listopada – informuje Przemysław Dalecki, dyrektor GCS. – Dodatkowo po zakończeniu imprezy wśród uczestników, ale nie tylko biegaczy czy nordic walkerów, ale także wolontariuszy wylosowane zostaną trzy pakiety startowe na ten bieg – dodaje dyrektor i puentuje – kolejne sprawdziany, podczas których również będzie można zgarnąć pakiety na Bieg Niepodległości odbędą się 7 i 28 października.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku po długiej przerwie na gdyńskie powrócił ulice Bieg Niepodległości. W biegu głównym i marszu Nordic Walking udział wzięło ponad 2000 zawodników z całego kraju. Grono to dopełniło niespełna 1000 dzieci, które rywalizowały w biegach młodzieżowych.

REJESTRACJA DO BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

Bieg Niepodległości to drugi z biegów, który odbędzie się w 2023 roku. W czerwcu po czteroletniej pauzie odbył się Nocny Bieg Świętojański. Start i meta listopadowej imprezy zlokalizowane będą przy Polsat Plus Arena Gdynia. Na trasie głównej uczestnicy poczują klimat Bulwaru Nadmorskiego im. Feliksa Nowowiejskiego, skąd przy dobrej pogodzie będzie można dostrzec charakterystyczną sylwetkę Sea Towers, Akwarium Gdyńskiego czy kontury Półwyspu Helskiego. Podobnie, jak w ubiegłym roku rozegrane zostaną biegi młodzieżowe oraz marsz Nordic Walking.

Do zawodów można zgłaszać się do 30 października poprzez Profil Zawodnikaznajdujący się stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Sportu.