Sportowy rozkład tygodnia

Aktualności Projekty Gdyńskie Poruszenie

Podobno dziś jest najbardziej depresyjny dzień w roku, tak zwany „Blue Monday”. My w to nie wierzymy i zapraszamy na zajęcia Gdyńskiego Poruszenia, które spowodują, że zaleje was ogromna dawka endorfin i wspaniałego humoru.

KALENDARZ

  • Poniedziałek

Indoor Cycling

To forma aktywności fizycznej na rowerach stacjonarnych. Zajęcia trwają 55 minut i odbywają się z różnym obciążeniem w formule interwałowej, endurance, hill lub mix. Ćwiczenia prowadzone są zarówno w pozycji stojącej, jak i na siedząco. Przed rozpoczęciem treningu instruktor pomaga ustawić rower i ustala z uczestnikami zasady treningu. Aktywność inicjuje rozgrzewka na rowerze, a kończy rozciąganie mięśni łydek, ud i pośladków.

  • Wtorek

Zajęcia dla kobiet w ciąży

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną instruktorkę, która na co dzień zajmuje się pracą z ciężarnymi kobietami. W programie znajdują się ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie. Ich podstawowym celem jest przygotowanie ciała do porodu oraz umożliwienie szybkiego powrotu do właściwej sylwetki.

Wszystkie ćwiczenia nawiązują do standardowych programów fitness, jednak znacząco różnią się stopniem zintensyfikowania – są łagodniejsze, przystosowane do możliwości przyszłych mam.

Pilates dla seniora

Ćwiczenia pilatesu dla seniorów pomagają skutecznie odciążyć kręgosłup i pracować nad dobrą postawą. Zajęcia wpływają pozytywnie na ogólne zdrowie i samopoczucie ćwiczących dzięki czemu są doskonałym remedium na stres i napięcie.

  • Środa

Zumba

Zumba to połączenie tańca, fitnessu i treningu wytrzymałościowego. Proste układy bazujące na salsie, merengue, sambie, czy hip-hopie wprawią w dobry nastrój każdego uczestnika. Podczas godzinnych zajęć można spalić kilkaset kalorii i uzupełnić poziom endorfin na cały tydzień! Co więcej, Zumba pozytywnie wpływa na poprawienie wydolności organizmu i pracę serca.

Zumba dla seniora

Zajęcia dla seniorów, którzy lubią dobra zabawę i taniec. Układy opracowane specjalnie dla starszych uczestników Gdyńskiego Poruszenia poprawiają kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową.

  • Czwartek

Joga dla seniora

Joga w wydaniu dla seniorów to wspaniały sposób na spędzenie czwartkowego popołudnia. Dzięki ciekawym ćwiczeniom rozwiniesz swoje ciało i duszę. Podczas zajęć należy mieć ze sobą matę do ćwiczeń.

  • Sobota

Odetchnij w Gdyni - zajęcia Nordic Walking

Nordic Walking jest formą rekreacji polegająca na maszerowaniu ze specjalnie przygotowanymi do tego kijkami. Stworzony został w Finlandii w latach na początku XX wieku jako całoroczny trening uzupełniający dla narciarzy biegowych i na początku nosił nazwę „Sauvakävely”, czyli „marsz z kijkami”. Dopiero w 1997 roku, dzięki Marko Kantanevie, został formalnie opisany i nazwany „Nordic Walking”.