Spędź lato aktywnie – wakacyjne propozycje sportowe w Gdyni

Aktualności Projekty

Wakacje nie muszą oznaczać leżenia plackiem! Podczas letniego okresu #wGdyni funkcjonuje  szeroka oferta sportowa przeznaczona dla mieszkańców naszego miasta oraz odwiedzających je turystów. Są to zarówno kontynuowane projekty, jak Gdyńskie Poruszenie, jak i nowe zajęcia kierowane do najmłodszych, którzy lipcowo-sierpniowy czas spędzać będą w Gdyni.

Wakacje z jajem – Rugby Club Arka Gdynia zaprasza na bezpłatne wakacyjne treningi rugby dzieci w wieku 8-16 lat. Zajęcia wystartowały w lipcu i odbywają się we wtorki i czwartki. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:30. Wakacje z jajem odbywają się na Narodowym Stadionie Rugby.

Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci na Witominie i Chwarznie-Wiczlinie – Zajęcia skierowane są do mieszkańców tych dwóch gdyńskich dzielnic, a ich adresatami są dziewczynki i chłopcy w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Projekt stanowi ważne uzupełnienie oferty miasta Gdyni w zakresie edukacji i wychowania poprzez powszechny dostęp dzieci z dzielnicy do kultury fizycznej. W celu skutecznego przeprowadzenia zadania, zajęcia prowadzą osoby z wysokimi kompetencjami, między innymi Klubu Sportowego Stowarzyszenia Flauta Gdynia, a także pracownicy dydaktyczni placówek, na terenie których prowadzone są zajęcia.

Bezpłatne zajęcia sportowe dla przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych na Karwinach i Chyloni – Bezpłatne zajęcia sportowe dla przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych to projekt mający na celu aktywizację sportową najmłodszych mieszkańców Gdyni. W jego ramach realizowany jest cykl zajęć ogólnorozwojowych, które dzięki połączeniu różnych dyscyplin sportowych z elementami gier i zabaw, zachęcają dzieci do ruchu oraz wspomagają ich harmonijny rozwój psychofizyczny. Zajęcia, oprócz rozwoju fizycznego i świetnej zabawy, mają na celu promocję zdrowia oraz kształtowanie pozytywnych cech, takich jak współpraca w grupie czy nauka samodzielności i wytrwałości. Zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów specjalizujących się w pracy z dziećmi.

Kurs tańca na Kamiennej Górze i Chwarznie-Wiczlinie – Zajęcia z tańca odbywają się w czwartki i soboty na Kamiennej Górze w Szkole Podstawowej numer 18 oraz we wtorki i piątki na Chwarznie-Wiczlinie w Szkole Podstawowej numer 48. Godziny zajęć dla obu lokalizacji są takie same: 15:45-17:45.

Aktywne lato – Aktywne Lato to wakacyjny program aktywności miasta Gdyni i Gdyńskiego Sportu odbywający się w lipcu i sierpniu na plaży Gdynia Śródmieście. W poszczególne dni wykwalifikowani instruktorzy organizują licznie turnieje siatkówki, piłki nożnej i rugby w plażowym wydaniu. Szczegóły oraz harmonogram turniejów odbywających się w ramach projektu znaleźć można TUTAJ.

Zapraszamy na bezpłatne aktywnościami sportowe realizowane przez Gdyńskie Centrum Sportu oraz naszych partnerów w ramach Budżetu Obywatelskiego, ze środków gdyńskich Rad Dzielnic oraz środków własnych.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA

KALENDARZ