Sobotnie zajęcia z samoobrony na Małym Kacku

Aktualności Projekty

Sobotnie zajęcia z samoobrony dla mieszkańców Gdyni cieszą się coraz większą popularnością. „Kurs samoobrony” oraz „Samoobrona dla kobiet” odbywające się w hali lekkoatletycznej GCS prowadzą profesjonalni trenerzy Krav Maga Pomorze. Zajęcia finansowane z Budżetu Miasta Gdyni w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego są bezpłatne.

Cieszymy się, że mieszkańcy naszego miasta mają bardzo szerokie pole zainteresowań, którym możemy wyjść naprzeciw. W ramach projektów własnych, takich jak Gdyńskie Poruszenie czy aktywności finansowanych z Budżetu Obywatelskiego lub finansowanych przez Rady Dzielnic, organizujemy zajęcia wynikające wprost z potrzeb i zainteresowań mieszkańców, właśnie jak zajęcia z samoobrony – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu, i dodaje – zapraszam wszystkich do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej oraz social mediów, gdzie na bieżąco informujemy o tym, co dzieje się w Gdyni, a dzieje się bardzo dużo.

W ramach sobotnich zajęć uczestnikom przybliżane zostają aspekty walki i poprawnych reakcji w różnych dystansach i sytuacjach zagrożenia, z którymi może się spotkać każdy. Dzięki uczestnictwu w treningach można nauczyć się zapobiegania agresji fizycznej, unikaniu uderzeń, bezpiecznego uwalniania się od chwytów czy odpowiedzi atakiem na atak.

– Gdynia Mały Kack to dzielnica, na której organizowanych jest wiele darmowych zajęć dedykowanych mieszkańcom naszego miasta – mówi Sebastian Jędrzejewski Radny Miasta Gdynia i mieszkaniec dzielnicy Mały Kack, i wymienia – Zumba, Skateboarding, zajęcia dla kobiet w ciąży, zajęcia dla osób z niepełnosprawnością, Nordic Walking, Joga, Indoor cycling oraz właśnie zajęcia z samoobrony, to nasze projekty, na które chciałbym gorąco zaprosić gdynian. Zachęcam do zgłaszania kolejnych swoich pomysłów w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego i dziękuję wszystkim za zaangażowanie, dzięki któremu mieszkańcy zyskali możliwość bezpłatnego korzystania z aktywności – dodaje.

Edukacja kobiet w zakresie istniejących zagrożeń, ich rozpoznawania i unikania, a także metod postępowania w sytuacjach niebezpiecznych pomaga zwiększyć bezpieczeństwo kobiet. Integralną częścią szkolenia są zajęcia praktyczne ćwiczące umiejętności obronne kobiet oraz zwiększające sportową formę uczestniczek. Zajęcia przeznaczone dla Pań obejmują również reakcji podczas próby gwałtu, aby każda z uczestniczek czuła się waleczna, niezwyciężona i przede wszystkim bezpieczna.

Za powstanie zajęć odpowiadają sami mieszkańcy, którzy składali stosowne wnioski i głosowali na nie. Wszystkie zajęcia odbywają się na Hali Lekkoatletycznej GCS w soboty. Kurs samoobrony rozpoczyna się o godzinie 9:00, a Samoobrona dla kobiet punktualnie o godzinie 10.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA

KALENDARZ WYDARZEŃ