Siatkarze zawładnęli gdyńską plażą

Aktualności FOTO

Pierwszy dzień siatkarskich zmagań zawodów Aktywna Plaża 2021 za nami. Takich emocji dawno nie było w wakacyjnym okresie na gdyńskiej Plaży Śródmieście, a to dopiero początek, gdyż na jutrzejszy dzień zaplanowano decydujące mecze.

Zawodnicy po wcześniejszym losowaniu zostali podzieleni na 10 grup, po 4 drużyny w każdej. Dwie najlepsze pary z każdej grupy awansowały do turnieju głównego, a pozostałe do tak zwanego turnieju pocieszenia.

Cieszymy się, że w pierwszej edycji największego na Pomorzu turnieju w siatkówce plażowej, zgromadziliśmy na starcie 40 par damskich i męskich i występuje wiele utytułowanych zawodniczek i zawodników. Możemy podziwiać siatkarskie umiejętności olimpijki z Rio Moniki Brzostek czy rozgrywającego olsztyńskiego AZS i zdobywcy Mistrzostwa Belgii Jana Firleja – mówi zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu PawełBrutel

Punktualnie o godzinie 9:00 na ośmiu boiskach zlokalizowanych na gdyńskiej plaży Śródmieście rozpoczęły się sportowe zmagania, które od samego początku rozgrzały licznie zgromadzonych kibiców oraz turystów, cieszących się z wakacyjnych promieni słońca. Nikt nie odpuszczał ani na chwilę a liczne ataki i bloki oraz pokazowe zagrywki utwierdzały, że do Gdyni przyjechali najlepsi.

Wśród kobiet do turnieju głównego awansowały pary:

A: Saad/Wawrzyńczyk i Stadnik/Herrmann

B: Bobel/Stępień i Zaremba/Kamerka

C: Kirsztenstein/Zdon i Horbacz/Trojanowska

D: Osajca-Kanyion/Jakimska i Kurczyńska/Fudali

E: Krawczyk/Szymoniak i Kamińska/Jabłecka

F: Świstek/Błasiak i Jakuć/Kozłowska

G: Chyła/Wołoszyn i Piaseczna/Brzostek 

H: Woźniak/Urbańska i Olchowik/Strulis

I: Lekieta/Zackiewicz i Pawlun/Kędziora

J: Kaczmarek/Brzostek i Koper/Gajewska

Wśród mężczyzn w wielkim finale zagrają pary:

A: Narloch/Paszkowski i Wiktorko/Mozol

B: Głowacki/Witkoś i Kownacki/Mokrski

C: Wawrzyńczk/Kapuśniak i Białecki/Firlej

D: Lewicki/Maziarek i Masiak/Lech

E: Zięba/Krasiński i Waligóra/Sadowski

F: Subocz/Juszczak i Pietkiewicz/Rogiński

G: Ciemachowski/Ilewicz i Poznański/Laskowski

H: Sulima/Jetka i Kaszowicz/Zbrzeźny

I: Błoński/Huliński i Kopeć/Graczyk

J:Konkol/Ryński i Chaber/Jabłoński

Liczymy, że nadmorski klimat oraz wysokie nagrody finansowe, których pula sięgnęła 15 tysięcy złotych, sprawią, że poziom sportowy w kolejnych latach wzrośnie i kto wie… może niedługo w Gdyni, rozgrywane będą turnieje w randze World Tour  – podsumowuje Brutel.

Jutro kolejny dzień siatkarskich zmagania na gdyńskiej plaży. Rozpoczęcie rozgrywek turnieju pocieszenia rozpocznie się o godzinie 8:30 a godzinę później, swoje zmagania rozpoczną zawodniczki i zawodnicy z rywalizującym w turnieju głównym.