Rusza dziesiąta edycja programu „Gdynia na fali”

Aktualności Projekty

Przed nami 10. edycja żeglarskiego programu "Gdynia na fali". W zajęciach wezmą udział dzieci z gdyńskich placówek oświatowych. Pierwsi uczestnicy pojawią się w Marinie Gdynia już na początku kwietnia. Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do dnia 2 marca.

Gdynia na fali to program edukacji morskiej miasta Gdyni, którego celem jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni, promocja wiedzy o żeglarstwie, morzu i o korzyściach wynikających z nadmorskiego charakteru naszego miasta oraz edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy.

Przypomnijmy, że prezentacja programu edukacyjnego promującego żeglarstwo wśród najmłodszych gdynian – „Gdynia na fali” miało miejsce 26 sierpnia 2013 r. na konferencji prasowej w gdyńskim InfoBoxie. Celem „Gdynia na fali” od początku było wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni. Pomysłodawcom zależało, aby każdy uczeń gdyńskich szkół miał okazję stanąć u steru pod żaglami programu. Ponadto, postanowiono wspierać żeglarstwo sportowe oraz promować sukcesy naszych żeglarzy w Polsce i zagranicą.

Mając na uwadze powyższe, zwracamy się z prośbą do gdyńskich przedszkoli i szkół podstawowych o zgłaszanie chęci uczestniczenia z dziećmi spotkaniach w II półroczu roku szkolnego 2022/2023.

Zgłoszenia do programu należy przesłać najpóźniej do dnia 2 marca 2023 roku na adres mailowy koordynatora programu Agnieszki Gruszki: a.gruszka@gdyniasport.pl.

Decyduje kolejność zgłoszeń.