Rozbudowa bazy sportowej na Witominie

Aktualności Inwestycje

Niebawem ruszą prace remontowe na przy Szkole Podstawowej nr 35, gdzie powstanie przestrzeń sportowo-rekreacyjna z prawdziwego zdarzenia. W piątek, 23 sierpnia, umowę na wykonanie prac budowlanych podpisała firma Mizar Sp. z. o. o. Zakończenie modernizacji nastąpi pod koniec grudnia tego roku. Jej koszt to prawie 2,5 miliona złotych.

Witomino zyska kolejne nowoczesne obiekty sportowe. Do dyspozycji mieszkańców dzielnicy oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 35 zostanie oddane boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 66 na 34 metry.

Projekt przewiduje m. in. zainstalowanie pod sztuczną nawierzchnią podbudowy typu „shockpad”, która poprawia komfort użytkowania boiska, a także zwiększa jego amortyzację.
– To kolejny ważny krok w kierunku udoskonalania infrastruktury gdyńskich obiektów. To inwestycja przeprowadzona z myślą o młodych sportowcach, których rozwój jest sprawą priorytetową – mówi wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników obrzeża boiska zostaną zabezpieczone gumowymi nakładkami, a całość otoczona będzie piłkochwytami o wysokości 6 metrów. Dodatkowo, przewidziano wykonanie trzytorowej nawierzchni lekkoatletycznej o całkowitej długości 100 m i powierzchni poliuretanowej.
– Chcemy, aby mieszkańcy miasta mieli jak największą możliwość rozwoju oraz uprawiania ulubionych dyscyplin sportu, dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć inwestycję również o bieżnię. Jestem przekonany, że będzie ona służyła uczniom i wszystkim mieszkańcom Witomina przez długie lata – dodaje dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.

Co więcej, w obrębie obiektu wykonane zostaną ciągi komunikacyjne oraz oświetlenie terenu w postaci czterech wysokich na 10 m lamp z oprawami LED. Nie zapomniano także o takich elementach małej architektury jak: ławki, kosze na śmieci czy stojaki rowerowe.

Wartość planowanych robót budowlanych wynosi 2 447 594,50 złotych. Termin zakończenia budowy planowany jest na koniec grudnia tego roku.
– To niezwykle istotna inwestycja nie tylko z perspektywy SP nr 35, ale również gdyńskich dzielnic. Jestem przekonany, że to kolejna realizacja, która zapełni się już w pierwszych dniach funkcjonowania – zauważa Jakub Ubych, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. dzielnic.

Obiekt powstanie dzięki projektowi Gdynia od Nowa: Rewitalizacja zachodniej części dzielnicy Witomino-Radiostacja, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.