Rowerowy Maj – zapisy do północy!

Aktualności Projekty

To już ostatnia szansa! Rejestracja do projektu "Rowerowy Maj" możliwa jest tylko do północy! Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

„Rowerowy Maj” to projekt mający na celu popularyzowanie roweru jako ekologicznego środka transportu do szkoły. Jego celem jest wyrobienie dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymywać się będą również po zakończeniu kampanii i docelowo w dorosłym życiu. Kampania skutecznie zmienia okolice szkół na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom. Poprzez zmniejszenie liczby samochodów dowożących dzieci poprawia się bezpieczeństwo na osiedlach a samorządy są motywowane do realizowania inwestycji prorowerowych.

Zasady akcji są bardzo proste i czytelne. Każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny, przemierzając dystans z domu do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody w tym sprzęt sportowy, kamizelki odblaskowe, zestawy rowerowe czy plecaki.

Zgłoszenia prosimy kierować do północy na 24 marca adres e-mail: d.barambas@gdyniasport.pl

Więcej informacji o kampanii znajdą Państwo na stronie www.rowerowymaj.eu  

ROWEROWY MAJ - STRONA PROJEKTU

SERWIS INTERNETOWY PROJEKTU