Rowerowy Maj tuż, tuż! Przedstawiamy partnerów projektu

Aktualności Projekty

Rejestracja szkół do niezwykle popularnej akcji prozdrowotnej „Rowerowy Maj” została zakończona, a jego uczestnicy już wkrótce rozpoczną swoje majowe podróże na dwóch kółkach. To doskonały moment, aby przedstawić fundatorów nagród dla najlepszych szkół, klas oraz uczniów, bowiem bez wsparcia partnerów projekt nie byłby taki sam.

Dzięki akcji „Rowerowy Maj” uczniowie stają się bardziej pewni siebie i samodzielni, lepiej poznają swoją okolicę oraz nabywają i utrwalają znajomość bezpiecznego poruszania się po drogach zgodnie z zasadami kodeksu ruchu drogowego. Rower, rolki czy hulajnoga okazują się być skutecznym i atrakcyjnym środkiem transportu do szkoły czy domu.

Aby wzmocnić motywację do uczestnictwa w projekcie wraz z partnerami przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, które otrzymać mogą najbardziej zaangażowani uczniowie z największą liczbą przejazdów oraz, jako drugie kryterium w rywalizacji klasowej, z największą ilością aktywnych uczestników.

W klasyfikacji dla najlepszych szkół w kampanii łączna pula nagród wynosi 10 000 złotych! Poznajcie szczegóły nagród oraz ich fundatorów:

Partnerami-fundatorami nagród klasowych w tegorocznej edycji są:

 • Radsas Fun: fundator nagrody głównej dla najlepszej klasy w Gdyni, który przekazał trzydniową wycieczkę klasową w ośrodku kolonijnym BEAVER. Realizacja nagrody będzie możliwa we wrześniu 2022 roku. W ramach wycieczki gwarantowane są takie atrakcje takie, jak laserowy paintball, park linowy, gokarty, festyn gier i zabaw, gra z mapą, tor przeszkód „komandos”, kajaki, rowerki wodne czy ognisko.
 • Jump City Gdynia: fundator nagród klasowych, który zaoferował godzinne wejściówki dla całej klasy na skakanie z radości. Jump City to szczególne miejsce, w którym na ponad 140 trampolinach spełnić można marzenia o lataniu. Cała hala podzielona na 6 różnych stref trampolin – to istny raj na ziemi dla poszukiwaczy przygód, endorfin i dużych dawek zdrowego ruchu. To idealne miejsce dla całej rodziny!
 • Fundacja „Kolibowie”: fundator nagrody klasowej zaprasza na klasową integrację w Adventure Park Gdynia w nietypowy sposób – na leśnej ścieżce, w silnych objęciach przy wspólnym wysiłku, na wysokościach i w wielu innych niezwyczajnych sytuacjach – w pięknych okolicznościach przyrody.

Najlepsze klasy w Gdyni zaprosimy również do:

 • Muzeum Emigracji – otwartego dla zwiedzających w 2015 roku. Muzeum w ciekawy sposób opowiada globalną historię Polek i Polaków. Instytucja, która o dziejach wyjazdów i losach Polaków na świecie opowiada w ścisłym związku ze współczesnością, mieści się w historycznym gmachu Dworca Morskiego, skąd przez dziesięciolecia wypływały polskie transatlantyki.
 • Muzeum Miasta Gdyni – miejsca ekspozycji przeszłości Gdyni, pokoleniowej wymiany myśli, doświadczeń i marzeń. W swoich zbiorach posiada dziesiątki tysięcy obiektów: fotografii, pocztówek, dokumentów życia społecznego, plakatów, planów, map, dzieł sztuki. Jest źródłem wiedzy o przeszłym i aktualnym życiu miasta i jego mieszkańców, które niezmiennie fascynuje turystów i jest źródłem dumy gdynian.
 • Narodowego Muzeum Morskie – Dar Pomorza – statku-muzeum, cumującego przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim. Dar Pomorza jest jednym z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego ubiegłego wieku. Imponująca sylwetka żaglowca stanowi element na stałe wpisany w miejski krajobraz Gdyni, zaś wejście na główny pokład i do wnętrz statku pozwala poznać z bliska warunki życia i pracy polskich marynarzy i kadry oficerskiej. W zabytkowych przestrzeniach, takich jak salon komendanta, mesa, szpital, stanowiska sterowe czy maszynownia, zachowane zostały artefakty dokumentujące historię żaglowca i jego załóg, a miejscem szczególnym jest zaaranżowana kabina słynnego pisarza, kapitana żeglugi wielkiej Karola Olgierda Borchardta.
 • Muzeum Marynarki Wojennej – miejsca z wielką dawką historii morskiej wojskowości. Od żaglowców po współczesność, poprzez edukację i zabawę!
 • Kina Helios Gdynia – kina mieszczącego się w największym centrum handlowym na Pomorzu posiadającym 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, a także ekrany perełkowe Harkness.

Partnerzy-fundatorzy nagród indywidualnych:

 • Centrum Nauki Experyment przekazało wejściówki do na swoje interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Tutaj rodzą się pasje i fascynacja nauką. To miejsce zaprasza każdego i zachęca do odkrywania i poznawania świata, a miejscowe pokazy, warsztaty, wydarzenia angażują, uczą i bawią.
 • Aqua Park Sopotprzekazało trzy godzinne wejście do parku wodnego w Sopocie. To pierwszy tego typu obiekt w Trójmieście, który posiada zespół wewnętrznych i zewnętrznych basenów rekreacyjnych z barami szybkiej obsługi. Wśród atrakcji do dyspozycji gości są m.in. basen rekreacyjny z leżankami do masażu, grota z wodospadem i wypływem na basen zewnętrzny, czterotorowy basen parapływacki, zewnętrzny basen rekreacyjny z zainstalowaną konstrukcją do interaktywnych zabaw dla dzieci z ośmiometrową zjeżdżalnią o trzech torach, basen rekreacyjny z biczami wodnymi, baseniki z hydromasażem (whirlpoole), brodzik dla dzieci z armatką wodną, zjeżdżalniami dla maluchów i gejzerami, całoroczny basen zewnętrzny połączony z wewnętrznym basenem rekreacyjnym kanałem przepływowym, dwie zjeżdżalnie rurowe (Familijna i Turbo) oraz Dzika Rzeka.
 • Kolibki Adventure Park Gdynia zapewni emocje pasjonatom mocnych wrażeń. Podczas kilkugodzinnej zabawy uczestnik będzie mógł poznać tajniki strzelania z łuku i wiatrówki, wspiąć się na wyżyny korzystając ze ścianki wspinaczkowej i parku linowego, zobaczyć teren z lotu ptaka podczas zjazdu na tyrolce, a także wejść w świat motoryzacji w trakcie nauki jazdy quadem.
 • 7R CST MTB Gdynia Maraton organizator zawodów przekazał vouchery na start w zawodach w kolarstwie górskim ABUS MTB KIDS RACE, które odbędą się 11 czerwca w Gdyni. Będzie można sprawdzić swoją formę, budowaną poprzez dojazdy w ramach Rowerowego Maja.

Wśród nagród nie zabraknie także gier planszowych oraz praktycznych sportowych gadżetów Gdyni i Gdyńskiego Centrum Sportu, które odpowiada za organizację projektu w naszym mieście.

Zapraszamy do kolarskiej aktywności w maju!

STRONA INTERNETOWA PROJEKTU ROWEROWY MAJ