Rowerowy Maj dojechał do mety

Aktualności Projekty

Zakończyła się tegoroczna, rekordowa edycja „Rowerowego Maja”, w której udział wzięło 7 555 uczestników z 579 klas. Wybrali oni alternatywny od samochodu sposób na pokonanie drogi do szkoły. W ciągu jednego miesiąca uczniowie wykonali 140 tysięcy przejazdów, co świadczy o ogromnej popularności tej akcji i zaangażowaniu społeczności szkolnej w ten projekt.

Przypomnijmy, że „Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Główne jej założenia to promocja aktywnego trybu życia oraz ekologicznego środka transportu jakim jest rower, hulajnoga, rolki czy deskorolka. „Rowerowy Maj”, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Za każdy aktywny dojazd do szkoły uczniowie otrzymują naklejki do osobistego dzienniczka oraz na plakat klasowy, dzięki czemu mogą rywalizować z innymi klasami.

Najlepszą placówką w Gdyni okazała się Szkoła Podstawowa nr 33, która otrzymała sprzęt sportowy o wartości 4000 zł. Zaraz za nimi na podium znalazły się: SP 31 i SP 16, które otrzymały 3000 oraz 2000 zł.

Najlepszą klasą w projekcie była: IV B ze Szkoły Podstawowej nr 6. Nagrodą dla uczniów jest wycieczka do Osady 49 w Cząstkowie. 

ROWEROWY MAJ