Rowerowy Maj dojechał do mety! Przedstawiamy zwycięzców i nagrody w projekcie.

Aktualności Projekty Projekty rowerowe

Zakończyła się tegoroczna, rekordowa edycja „Rowerowego Maja”, w której udział wzięło 8 156 uczestników z 679 klas. Wybrali oni alternatywny od samochodu sposób na pokonanie drogi do szkoły. W ciągu jednego miesiąca uczniowie wykonali ponad 150 tysięcy przejazdów, co świadczy o ogromnej popularności tej akcji i zaangażowaniu społeczności szkolnej w ten projekt.

W klasyfikacji miejskiej:

Najlepszą placówką w Gdyni okazała się Szkoła Podstawowa nr 33,  z frekwencją 68,34% i aktywnością na poziomie 92,79 % otrzyma rowerową bazę naprawczą o wartości 9 tysięcy zł. Zaraz za nimi na podium znalazły się: SP 48 i SP 31, które otrzymują bony na sprzęt sportowy.

Najlepszymi klasami w mieście okazały się:

 • I miejsce VI a ze Szkoły Podstawowej nr 33 uczniowie tej klasy wykazali się 100% frekwencją i aktywnością w tym roku, z kolejnym najlepszym wynikiem są klasy z tej samej szkoły, które w tym roku przejęły podium w mieście i tym samym nie tylko zagwarantowały sobie nagrody ale również zagwarantowały pierwsze miejsce swojej placówce.
 • II miejsce III c ze Szkoły Podstawowej nr 33
 • III miejsce VII a ze Szkoły Podstawowej nr 33
 • IV miejsce II c Szkoły Podstawowej nr 34

Statystyki klasyfikacji klasowej:

                                                           Frekwencja %              Aktywność %

1          SP 33 - VI a                            100                             100

2          SP 33 - III c                            99,39                           100

3          SP 33 - VII a                           92,46                           100

4          SP 34 - IIc                              92,10                           100

Przypomnijmy partnerów projektu i pule nagród do rozdania najlepszym.

Decathlon TrójmiastoSport na wyciagnięcie ręki. Partnerem tegorocznej edycji Rowerowy Maj został sklep sportowy Decathlon, któremu przyświeca idea przybliżania sportu lokalnej społeczności. Decathlon Trójmiasto to siła trzech sklepów w Aglomeracji Trójmiejskiej. Najbliższe sklepy Decathlon znajdują się w Rumi (Grunwaldzka 110) oraz Gdańsku (Obrońców Wybrzeża 1, Szczęśliwa 1).

Partner wszystkich projektów rowerowych w Gdyńskim Centrum Sportu oraz popularyzator akcji roweroterapia Decathlon przekaże nagrodę główną  o wartości dziewięciu tysięcy złotych dla najlepszej szkoły w postaci rowerowej stacji naprawczej. Asortyment sklepu sportowego najlepsi będą mogli wypróbować wykorzystując vouchery na sprzęt sportowy o łącznej kwocie 3 tysięcy złotych dodatkowo jako nagroda zostaną przekazane plecaki rowerowe dla najaktywniejszych.

Partnerami-fundatorami nagród klasowych w tegorocznej edycji są:

 • Jump City Gdynia: fundator nagrody klasowej, który zaoferował godzinne wejściówki dla całej klasy na skakanie z radości. to miejsce, w którym na ponad 140 trampolinach spełniamy marzenia o lataniu. Cała hala podzielona na 6 różnych stref trampolin, to istny raj na ziemi dla poszukiwaczy przygód, endorfin i dużych dawek zdrowego ruchu. To idealne miejsce dla całej rodziny!
 • Fundacja „Kolibowie”: fundator nagrody klasowej zaprasza na klasową integrację w nietypowy sposób – na leśnej ścieżce, w silnych objęciach przy wspólnym wysiłku, na wysokościach i w wielu innych niezwyczajnych sytuacjach – w pięknych okolicznościach przyrody w Adventure Park Gdynia. Adventure Park jest miejscem gdzie każdy znajdzie przygodę dla siebie.  Rozległy teren,  profesjonalnie przygotowany do realizacji najróżniejszych aktywności i sportów daje duży wybór atrakcji.  Szeroka oferta pozwala na realizację zarówno małych jak i dużych imprez firmowych, pikników rodzinnych oraz imprez indywidualnych.
 • Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni to miejsce dla eksponowania przeszłości Gdyni, miejsce pokoleniowej wymiany myśli, doświadczeń i marzeń. Dziesiątki tysięcy obiektów: fotografii, pocztówek, dokumentów życia społecznego, plakatów, planów, map, dzieł sztuki, zgromadzonych w muzeum jest źródłem wiedzy o przeszłym i aktualnym życiu miasta i jego mieszkańców, które niezmiennie fascynuje turystów i jest źródłem dumy gdynian. Muzeum kładzie szczególny nacisk na nowoczesną edukacje oraz nieszablonowe podejście do prezentowania historii, nie tylko lokalnej. Projektowanie, sztuka, opowieści mieszkańców, wydawnictwo książkowe, płytowe i podcastowe to doskonałe preteksty by wciąż na nowo zachęcać do zgłębiania fascynujących losów miasta z morza i marzeń.
 • Strefa Zoltar to centrum rozrywki, w którym najlepsze klasy i uczniowie znajdą wiele unikalnych atrakcji. Doskonała lokalizacja, tuż przy samym dworcu głównym w Gdyni. Mieścimy się w podziemiach Gdyńskiej Hali Targowej. To niezwykłe miejsce na mapie trójmiejskiej rozrywki, gdzie można skorzystać z doskonale przygotowanego labiryntu elektronicznego paintballa – systemu ZOLTAR. Niesamowitych doznań dostarczają stanowiska z wirtualną rzeczywistością w naszej Strefie VR. Z roku na rok zwiększa się wybór atrakcji. Od niedawna możecie skorzystać również z Reflex Roomu, Laserowej strzelnicy i Symulatorów VR i wiele wiele więcej.. Gwarantujemy świetną zabawę dla dzieci jak i dla dorosłych.
 • Muzeum Marynarki Wojennej, wielka dawka historii morskiej wojskowości! Od żaglowców po współczesność, poprzez edukację i zabawę! Koniecznie musicie wybrać się z nami w tę podróż. Muzeum na stałe już wrosło w gdyński pejzaż. Dziś trudno wyobrazić sobie Skwer Kościuszki bez wspaniałej sylwetki „Błyskawicy” czy też Bulwar Nadmorski pozbawiony Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego. Upowszechnianie i popularyzacja historii Marynarki Wojennej RP to jeden z głównych filarów naszej działalności. Oferta ekspozycyjna, prezentująca bogate i piękne dzieje oręża polskiego na morzu, skierowana jest do wszystkich, chcących poznać ten rozdział historii naszego kraju.
 • Kino Helios Gdynia przekazał wejściówki na seans, Kino oprócz najlepszej oferty filmowej, przepełnionej premierami, posiada 6 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, a także ekrany perełkowe Harkness, zapewniających najlepszą wizualną rozrywkę.
 • Centrum U7 Gdynia zaprasza najlepszą klasę na bowling, do Sali o unikalnym wystroju, wyposażonej w 9 torów bowlingowych, 4 stoły bilardowe, barierki oraz lekkie kule ułatwiające grę naszym najmłodszym gościom, wygodne sofy i loże oraz świetnie wyposażony bar z bogatą ofertą gastronomiczną. Świadczone są tam usługi rekreacyjne dla wszystkich mieszkańców Gdyni, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i zbiorowych, w tym szkół. Regularnie organizowane są tam również imprezy urodzinowe dla najmłodszych. Centrum U7 znajduje się na ulicy Świętojańskie 133 w byłych garażach Milicji Obywatelskiej.
 • Właściciele Golf Park Gdynia i restauracji Tłusta Kaczka w Kolibkach zapraszają najlepszą klasę na lekcję gry golfa najaktywniejszych uczniów. Na blisko dwóch hektarach zlokalizowano wszystko, co niezbędne jest do nauki i doskonalenia gry w golfa. Akademia Golfa umożliwia rozpoczęcie tu przygody z golfem zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Oferuje lekcje i różnego rodzaju kursy, indywidualne i grupowe. Każdy uczestnik zajęć otrzymuje Zieloną Kartę, która umożliwia grę na wszystkich polach golfowych w Polsce! W gdyńskim Parku przygotowano:

- Driving Range (strzelnica golfowa), czyli 9 oświetlonych i zadaszonych stanowisk do trenowania pod okiem instruktora długich uderzeń,
- Putting green do trenowania uderzeń do dołka,
- Symulatory Golfowe, czyli dwa najbardziej zaawansowane urządzenia do gry w golfa, które umożliwiają zimą oraz w czasie niepogody naukę oraz grę na ponad 50 polach golfowych świata.

Konsulat Kultury zaprosi najlepszą klasę z najmłodszych uczestników kampanii na prawdziwą kulturalna ucztę- „Marysia ma Rysia” to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu. Konsulat Kultury to wspólny projekt Gdyńskiego Centrum Kultury oraz Miasta Gdyni, który stanowi platformę inicjatyw i spotkań społeczno-kulturalnych, ale przede wszystkim jest ważnym miejscem na kulturalnej mapie Trójmiasta. Przestrzenią, w której znalazło się miejsce na szeroką działalność – teatr, kino, książki, spotkania i wykłady oraz programy edukacyjne dla dzieci i całych rodzin.

Partnerzy-fundatorzy nagród indywidualnych

 • Centrum Experyment, wejściówki do ulubionego Gdyńskiego centrum nauki i zabawy, to interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Tutaj rodzą się pasje i fascynacja nauką. Experyment to propozycja mądrej rozrywki, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dorosłych. Pięć wystaw stałych z blisko 200 interaktywnymi eksponatami edukacyjnymi, zachęca do odkrywania i poznawania otaczającego nas świata.
 • Adventure Park, Dzień Przygód w Adventure Parku to dzień pełen emocji dla pasjonatów mocnych wrażeń! Podczas około 3-5 godzin zabawy, uczestnik będzie mógł poznać tajniki strzelania z łuku i wiatrówki, wspiąć się na wyżyny korzystając ze ścianki wspinaczkowej i parku linowego, zobaczyć teren z lotu ptaka podczas zjazdu na tyrolce, a także wejść w świat motoryzacji w trakcie nauki jazdy quadem.
 • Sala Zabaw Amazonia Gdynia zaprosi na godzinę rozrywki na 450 m2 powierzchni zabawowej wyposażonej w 6 zjeżdżalni (w tym rolkową i pontonową), w wieżę Spidermana, autodrom, basen z kulkami, armatki, tunele, trampoliny, boisko do gry, karuzelę, tablicę strzelniczą i chatę amazońską. Sala posiada także osobną strefę przeznaczoną dla najmłodszych dzieci w wieku do 3 lat. Dla rodziców dostępne są dwa miejsca gastronomiczne – jedno znajduje się wewnątrz Sali Zabaw, drugie to BistroSzama, lokal serwujący wyjątkowe i kolorowe naleśniki w wersji słodkiej i wytrawnej.

Wśród nagród nie zabraknie także gier planszowych oraz praktycznych sportowych gadżetów Gdyni i Gdyńskiego Centrum Sportu, które odpowiada za organizację projektu w naszym mieście.

W klasyfikacji dla najlepszych szkół w kampanii łączna pula nagród wynosi 10 000 złotych!

Organizatorem głównym kampanii Rowerowy Maj jest Miasto Gdańsk.

STRONA INTERNETOWA PROJEKTU ROWEROWY MAJ