Rekrutacja ratowników na kąpieliska w Gdyni otwarta

Aktualności WIDEO

Rozpoczyna się nabór ratowników, którzy latem 2024 roku strzec będą bezpieczeństwa plażowiczów na kąpieliskach w Gdyni. Tegoroczny sezon rozpocznie się 21 czerwca.

  • Rekrutacja ratowników otwarta
  • Poszukiwanych jest 31 osób
  • Sezon kąpielowy potrwa od 21 czerwca (Śródmieście) oraz od 1 lipca (Babie Doły, Redłowo i Orłowo). Potrwa do końca sierpnia
  • 4 kąpieliska na plażowej mapie Gdyni

Podobnie jak w poprzednich latach za plażowe ośrodki w naszym mieście odpowiadać będzie Gdyńskie Centrum Sportu. Tradycyjnie zagoszczą one w 4 różnych częściach miasta. Śródmieście, Babie Doły, Redłowo i Orłowo będą miejscami, gdzie każdy znajdzie swoją kąpielową oazę.

Strzeżone kąpieliska będą dostępne codziennie przez cały sezon letni od godziny 9:30 do 17:30. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 21 czerwca na plaży w Śródmieściu. Pozostałe kąpieliska ruszą z pełną parą od początku lipca i pozostaną czynne aż do zakończenia sierpnia.

Wykwalifikowana kadry i nowoczesny sprzęt

Kluczową kwestią przygotowania do sezonu letniego, jest zapewnienia bezpieczeństwa osób korzystających z plaż. Dlatego też Gdyńskie Centrum Sportu już w kwietniu ogłasza nabór na ratowników, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich kąpiących się. To odpowiedzialne stanowisko wymaga zarówno doświadczenia w ratownictwie wodnym, jak i odpowiednich kwalifikacji.

– Nasz zespół ratowników od zawsze tworzy wyselekcjonowana grupa, która jest doskonale przygotowana do działania nawet w najbardziej wymagających sytuacjach. To dzięki nim kąpieliska w Gdyni gwarantują pełne bezpieczeństwo dla użytkowników – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.

plecy dziewczyny z napisem ratownik

Każdy ratownik po przejściu procesu kwalifikacyjnego otrzyma od dodatkowe szkolenie stanowiskowe uwzględniające specyfikę działań na gdyńskich kąpieliskach morskich.

– Na ratowników czekają odpowiednie warunki, uposażenie, infrastruktura socjalna i dobry sprzęt, aby mogli oni pełnić swoją służbę możliwie najlepiej. Każdy otrzyma pełen zestaw odzieży odpowiednio dostosowany do zmiennych warunków pogodowych na plaży. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednim sezonie, planuje zatrudnienie 31 osób – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Ratownicy będą oni mieli do dyspozycji szybką łódź motorową, skuter ratowniczy z platformą oraz pojazdy ATV z przyczepą do ewakuacji osób poszkodowanych – dodaje.

ratownicy wchodzący do wody

Profesjonalizm gwarantem bezpieczeństwa

Od 1998 roku za organizację kąpielisk i rekrutację gdyńskich ratowników odpowiada Gdyńskie Centrum Sportu. Od ponad 20 lat cieszy się ono 100% skutecznością w podejmowanych interwencjach, co świadczy o profesjonalizmie ratowników zatrudnianych w naszym mieście. Gdyńscy ratownicy regularnie startują także w ogólnopolskich zawodach, w tym tych najwyższej rangi, jak Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, regularnie plasując się na czołowych lokatach.Dla tych, którzy marzą o letnich przygodach nad Bałtykiem, nie pozostaje nic innego, jak tylko zacząć szykować się na nadchodzący sezon kąpielowy.

Szczegóły tego naboru oraz pozostałe ogłoszenia o pracę w jednostce dostępne są w specjalnej zakładce na stronie www.gdyniasport.pl (KLIKNIJ TUTAJ).

SZCZEGÓŁY NABORU NA STANOWISKO RATOWNIKÓW