Rejestracja DPJR otwarta. Start projektu 9 maja

Aktualności Projekty

Zapisy otwarte! Już dzisiaj w serwisie www.dopracyjaderowerem.gdyniasport.pl rejestrować można uczestników i firmy do tegorocznej edycji projektu. Liczenie przejazdów w ramach „Do Pracy Jadę Rowerem” 2022 rozpocznie się 9 maja.

Entuzjaści wyboru roweru jako środka transportu mogą już zgłaszać swój akces do uczestnictwa w 11. edycji projektu. Dziś, poza otwarciem rejestracji, przypominamy najważniejsze zmiany i zasady.

  • Więcej przejazdów = większa pomoc

Tegoroczna edycja nakręca się na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Uczestnicy wraz z kolejnymi przejazdami przesuwać będą licznik. Jego wypełnienie oznaczać będzie zakup żywności dla naszych braci zza wschodniej granicy, którzy znaleźli schronienie w Polsce.

O tym ile takich celów, a więc ile zakupów pojawi się w czasie trwania projektu, decydować będzie aktywność i mobilizacja uczestników. O pomocy decyduje liczba przejazdów, nie liczba kilometrów.

  • Rejestrowanie przejazdów

W ubiegłym roku wśród kilku dostępnych metod rejestrowania przejazdów były rejestracja pliku .GPX generowanego przy użyciu aplikacji lub poprzez przesłanie 2 zdjęć dokumentujących początek i zakończenie podróży zawierających dane dotyczące lokalizacji. W tym roku te metody przejmują funkcje dokumentowania przejazdów i są jedynymi uprawniającymi do uczestnictwa w projekcie.

  • Wprowadzenie przejazdów do końca tygodnia

Wydłużamy czas możliwy na wprowadzenie przejazdów do systemu. Teraz można to robić nie przez 2 dni, a do końca tygodnia – do godziny 23.59 w niedzielę.

  • Przejazdy dowolną trasą, z alternatywnych adresów i nie dalej niż 350 metrów od nich

W związku z licznymi prośbami użytkowników umożliwiamy przejazdy nie najkrótszą, a dowolną trasą. Wycieczka po pracy – czemu nie!

Deklarowany punkt startu i zakończenia przejazdu musi znajdować się w promieniu 350 metrów od pracy lub domu. Wprowadzamy także domowe adresy alternatywne, jeśli korzystacie z większej liczby lokalizacji.

  • Liczymy przejazdy, a nie kilometry

Zarówno w przypadku wypełniania licznika pomocy, jak i nagród indywidualnych, ważne są przejazdy, a nie przejechane kilometry. Te drugie mogą rozstrzygać wyłącznie w przypadku uczestników o równej liczbie przejazdów – kiedy do przyznania nagrody indywidualnej potrzebne będzie dodatkowe kryterium.

  • Rankingi dla firm dostępne dla koordynatorów

Koordynatorzy firm w tym roku mogą liczyć na sugerowane przez nich w poprzedniej edycji poprawki w panelu koordynatora firmy. Wprowadzone zostają rankingi firmowe, które można podejrzeć ze swojego panelu.

  • Mam problem!

Są ludzie, którzy twierdzą, że nie ma problemów, a są tylko wyzwania – my staramy się mierzyć ze wszystkimi zgłaszanymi trudnościami. W pierwszej kolejności odpowiedzi na pytania szukajcie u firmowych liderów, którzy skierują zgłoszenie mailowe lub telefonicznie do koordynatora projektu z ramienia GCS.

Wszystkie informacje i odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania będziemy publikować na stronie projektu w zakładce z FAQ.

Przypomnijmy, że najważniejszym założeniem projektu „Do Pracy Jadę Rowerem” jest zmiana przyzwyczajeń transportowych i wybór roweru jako środka transportu w Gdyni. Jedenasta edycja akcji rozpocznie się 9 maja i potrwa do 25 września. W ubiegłorocznej edycji w szranki stanęło 2070 uczestników z 337 firm, którzy przejechali niemal 1,2 miliona kilometrów. Złożyło się na nie ponad 133 tysiące przejazdów. Koordynuje go Gdyńskie Centrum Sportu. Szczegóły znaleźć można na stronach www.dopracyjaderowerem.gdyniasport.pli www.gdyniasport.pl.

REGULAMIN DO PRACY JADĘ ROWEREM