Przełajowe bieganie #wGdyni

Aktualności

W drugim biegu sezonu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście, który odbył się 27 listopada wzięło udział 370 osób. Zwycięzcą został Adam Głogowski. Wśród kobiet najszybszą była Marta Łagownik – niedawna triumfowatorka gdyńskiego Biegu Niepodległości.

Rywalizacja była dzisiaj ciekawa. Biegliśmy we trzech, próbowałem wyczuć rywali, chciałem ich zmęczyć na podbiegach. Mimo, że biegłem typowo zabawowo, ta rywalizacja mnie "nakręciła". Wiedziałem, że chłopacy korzystając z faktu, że jestem jeszcze w okresie roztrenowania, chcą mnie "odhaczyć" na swojej liście pokonanych rywali, a ja chciałem utrzeć im nosa. Będę startował w kolejnych biegach CITY TRAIL. Moim celem jest wygrana w klasyfikacji generalnej cyklu w Trójmieście. Jeśli przy okazji uda mi się poprawić rekordy tras to będę zadowolony – mówi zwycięzca biegu Adam Głogowski, który uzyskał czas 16:29.

Drugie miejsce zajął Daniel Marszk (16:35), a trzeci był Krzysztof Żygenda (16:39). W rywalizacji kobiet zwyciężyła Marta Łagownik, z wynikiem 18:57. Drugą lokatę wywalczyła Monika Dubiella (19:48), a trzecia była Natalia Jabłońska (20:11). 

WYNIKI ZAWODÓW

Przed zawodami na 5 km, odbyły się biegi CITY TRAIL Junior na dystansach 200, 400 i 600 metrów oraz  1 kilometra, w których wzięło udział 115 młodych sportowców. 

Niedzielnemu biegowi towarzyszyła dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów otrzymało nagrody od Herbapol Poznań. To część akcji mającej na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich chorób

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbywa się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowych trasach. Trzy biegi rozegrane są w Gdańsku, a dwa - w Gdyni. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zawody pod szyldem CITY TRAIL odbywają się także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z lokalizacji zaplanowano po 5 biegów. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.