Projekt Do Pracy Jadę Rowerem wyjeżdża na ostatnią prostą

Aktualności Projekty

Ostatnie letnie dni i ciepła pogoda przyczyniły się do przekroczenia czwartego progu żywieniowego, który właśnie minęli rozpędzeni uczestnicy projektu Do Pracy Jadę Rowerem. Przed nami ostatni tydzień akcji, która zakończy się w niedzielę 25 września.

W akcji do tej pory wzięło udział 1367 pracowników z 233 gdyńskich firm, którzy pokonali już 447603 kilometrów. Na czele peletonu, wśród osób, które pokonały najwięcej kilometrów, znajdują się „CUBE”, Jakub Dawidowski i „M_L”, którzy łącznie pokonali niespełna 13500 kilometrów, ale w ostatnim tygodniu akcji wszystko jeszcze może się zdarzyć a klasyfikacja na podium może ulec zmianie. W klasyfikacji firm prowadzi Franke, przed CRIST i Radmorem.

DO PRACY JADĘ ROWEREM - STRONA PROJEKTU

Przypomnijmy, że w tej edycji „Do Pracy Jadę Rowerem” łączymy jazdę na rowerze z pomocą – w ramach akcji przekazywana będzie pomoc żywnościowa z przeznaczeniem dla obywateli Ukrainy przebywających w naszym mieście. Przed uczestnikami stawiane są cele, po których realizacji przekazywana będzie żywność. Od początku trwania projektu, już trzykrotnie zakupione zostały pakiety żywieniowe, które następnie zostały przekazane do Banku Żywności. Przed organizatorami czas na ostatnie zakupy, gdyż czwarty etap został właśnie przekroczony, co potwierdza słuszność nowej formuły.

Zasada była bardzo prosta. Im więcej przejazdów pokonali uczestnicy, tym więcej pieniędzy mogliśmy przeznaczyć na pomoc i jak widać po końcowych statystykach, łącznie uzbieraliśmy kwotę 20 tysięcy złotych – komentuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu i dodaje – ale akcja jeszcze się nie zakończyła, więc przez ostatni tydzień może uda się nam minąć kolejny etap. Trzymamy kciuki i gorąco kibicujemy wszystkim, którzy podjęli się tego fantastycznego wyzwania.

W „Do Pracy Jadę Rowerem” walczymy również o nagrody bezpośrednio dla uczestników konkursu. Przyznawane one będą na podstawie zarejestrowanych przejazdów za pomocą pliku .gpx. Nagrody indywidualne o łącznej wartości 5000 zł otrzyma dziesięć osób, które zarejestrują największą liczbę przejazdów w okresie trwania zabawy, a w przypadku takiej samej liczby przejazdów decydować będzie pokonany dystans.

Głównym założeniem „Do Pracy Jadę Rowerem” jest zmiana przyzwyczajeń i zamiana środka transportu z czterokołowego samochodu na dwukołowy rower. Od początku wspólnego jeżdżenia i rywalizacji pracowników gdyńskich firm o miano tej najbardziej kolarskiej za nami minęło już 10 lat. Tylko w ubiegłym roku udział w niej wzięło 2070 uczestników z 337 firm, którzy przejechali 1 192 627 km. Złożyło się na to ponad 133 tysiące przejazdów.