Poznaliśmy najlepszych biegaczy przełajowych wśród gdyńskich szkół

FOTO

Mistrzostwa Gdyńskich Szkół w Sztafetowych Biegach Przełajowych wyłoniły najlepszych biegaczy przełajowych w mieście. Po najwyższe laury sięgnęły w parku na Kolibkach Szkoła Podstawowa nr 34 (dwukrotnie), nr 6 i nr 28, a także III Liceum Ogólnokształcące i I Akademickie Liceum Ogólnokształcące. Właśnie te szkoły reprezentować nas będą na przyszłotygodniowych finałach wojewódzkich w Człuchowie.

Rozgrywki sportu szkolnego w sezonie 2021/2022 otwarte. We wtorkowy poranek 5 października młodych biegaczy przywitała doskonała pogoda, która zwiastowała osiąganie świetnych sportowych rezultatów. Tak też było. Do zaciętej rywalizacji, która odbywała się na wszystkich szczeblach szkolnictwa, stanęło ponad pół tysiąca uczestników z gdyńskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjne okazały się sztafety III LO (w konkurencji chłopców) i I ALO (w konkurencji dziewcząt). W kategorii igrzysk młodzieży szkolnej i igrzysk dzieci w konkurencji dziewcząt wygrały reprezentantki SP 34. U chłopców w kategorii igrzysk młodzieży szkolnej zwycięstwo odniosła SP 6, a w Igrzyskach Dzieci SP 28.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom, a za zespoły które zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach trzymamy kciuki podczas występów na finałach wojewódzkich, które będą miały miejsce we wtorek, 12 października, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie (ul. Wojska Polskiego 62). Szczegóły dostępne są TUTAJ.