Poruszamy ponownie Gdynię! Wracają bezpłatne zajęcia

Aktualności Projekty

Po długim i nieprzyjaznym pandemicznym okresie stagnacji wracamy z zajęciami Gdyńskiego Poruszenia. Na początek powoli, stopniowo – z zumbą i jogą, przeznaczonymi dla gdyńskich seniorów.

Przypomnijmy, że Gdyńskie Poruszenie to cykl darmowych zajęć, adresowanych do młodych i tych dojrzałych, dzieci, młodzieży oraz całych rodzin, mających na celu wyjście z domów i sprawdzenie, jaki zastrzyk hormonu szczęścia daje chwila wysiłku fizycznego, jaką porcję endorfin, radości i samozadowolenia możemy uzyskać nawet po krótkim biegu czy marszu.

– Prawne uwarunkowania pozwoliły w końcu na organizowanie zajęć na świeżym powietrzu, oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Dlatego już w najbliższą środę zapraszamy wszystkich seniorów na darmowe zajęcia z zumby, które odbędą się na Narodowym Stadionie Rugby – zaprasza Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu.

Zgodnie z komunikatami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu od 15 maja przywrócona zostaje możliwość organizowania zajęć i wydarzeń sportowych poza obiektami sportowymi z limitem do 150 uczestników, a od 28 maja limit ten wzrośnie do 250 osób.

Jako pierwsze do harmonogramu Gdyńskiego Poruszenia powrócą zajęcia dla seniorów, czyli Zumba dla seniora i Joga dla seniora. Pierwsza z nich w środy, druga w czwartki, Aktywności odbywać się będą na murawie Narodowego Stadionu Rugby, a ich początek zaplanowano każdorazowo na godzinę 10:00.

– Kolejne zajęcia planujemy sukcesywnie uruchamiać w dalszych tygodniach, więczapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych. Przygotowaliśmy dla mieszkańców Gdyni szeroki wachlarz aktywności, za którymi wszyscy przez ten specyficzny rok tęskniliśmy – podsumowuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora GCS.

Szczegóły dotyczące zajęć znaleźć można na stronie www.gdyniasport.pl w zakładce Gdyńskiego Poruszenia. 

GDYŃSKIE PORUSZENIE