Pilates na Witominie od 8 października

Aktualności Projekty

Zapraszamy na nowe aktywności sportowe finansowane z środków statutowych Rady Dzielnicy Witomino, które odbywać się będą cykliczne w piątki o godzinie 17:30 w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Uczniowskiej 1. Zajęcia odbywać się będą od piątku 8 października.

PILATES NA WITOMINIE

Pilates został opracowany w latach dwudziestych XX wieku przez niemieckiego sportowca Josepha Pilatesa. Jest to system ćwiczeń mający w głównej mierze statyczny charakter technicznie nawiązującym do jogi, tai-chi, baletu oraz gimnastyki.

Podczas wykonywania poszczególnych ruchów aktywizowane są wszystkie partie ciała, a najważniejszy nacisk jest położony na mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała. Podczas pilatesu pracuje się z ciężarem własnego ciała.

Ćwiczenia z zakresu pilatesu mogą wykonywać praktycznie wszyscy. Są polecane przede wszystkim osobom, które odczuwają ból w okolicy kręgosłupa, a także tym, którzy mają wady postawy. Regularnie wykonywane ćwiczenia minimalizują lub całkowicie eliminują dolegliwości bólowe. Sportowcom, którzy mieli kontuzje, również są zalecane ćwiczenia pilates, jako trening uzupełniający i przyspieszający powrót do właściwego treningu. Regularne wykonywanie ćwiczeń pomaga zmniejszyć napięcie mięśniowe, dlatego są szczególnie polecane osobom zestresowanym.

Podczas wykonywania ćwiczeń z zakresu pilatesu należy pamiętać o podstawowych zasadach, dzięki którym trening przyniesie najlepsze efekty:

  • prawidłowy sposób oddychania,
  • koncentracja,
  • wyśrodkowanie,
  • kontrola,
  • płynność,
  • dokładność.

Zbiórka uczestników na cykliczne zajęcia Pilates odbywać się będzie przed wejściem głównym do szkoły o godzinie 17:30, gdzie razem z prowadzącą zajęcia, uczestnicy wpuszczani będą razem do budynku szkoły. Zajęciami kierować będzie instruktorka Anna Komoszyńska.

AKTUALNE WYDARZENIA NA GDYŃSKICH DZIELNICACH