Piknik rodzinny z Ochotniczą Strażą Pożarną Wiczlino i sąsiedzką wyprzedażą w tle!

Aktualności

W niedzielę 28 maja po raz kolejny odbędzie się piknik rodzinny z grami i zabawami dla najmłodszych, wizytą i pokazami Ochotniczej Straży Pożarnej Wiczlino oraz sąsiedzką wymianą na Chwarznie-Wiczlinie. Start o godz. 11:00 na polanie piknikowej za komisariatem Policji, przy ul. Staniszewskiego 1A, wstęp wolny. 

– Zachęcam do aktywnego udziału w sąsiedzkich wydarzeniach w dzielnicach, to doskonała okazja do wspólnego biesiadowania, rozmów i dobrej zabawy. Pogoda jest zamówiona, proszę zabrać ze sobą dobry humor, rodzinę i przyjaciół, atrakcji nie zabraknie – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

piknink na Chwarznie-Wiczlinie, atrakcje dla dzieci // fot. M.Urbaniak
piknink na Chwarznie-Wiczlinie, atrakcje dla dzieci // fot. M.Urbaniak

– To piknik mający już swoją historię i tradycję – to wydarzenie to doskonały przykład sąsiedzkiej integracji, który poza zabawą ma szereg działań związanych z edukacją w kwestii bezpieczeństwa – mówi Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni – Ochotnicza Straż Pożarna Gdynia Wiczlino to jednostka, która nie tylko każdego dnia w pełnej gotowości zapewnia bezpieczeństwa mieszkankom i mieszkańcom naszego miasta, ale również dokłada cegiełkę do poprawy postaw i zachowań – ucząc zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców – dodaje wiceprzewodniczący.

piknik na Chwarznie-Wiczlinie - pokazy OSP Wiczlino // fot. M.Urbaniak
piknik na Chwarznie-Wiczlinie - pokazy OSP Wiczlino // fot. M.Urbaniak

Podczas wydarzenia organizowanego przez Gdyńskie Centrum Sportu i Radę Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino w ramach projektów z Budżetu Obywatelskiego Gdynia mieszkańcy mogą liczyć na dużą dawkę emocji, a także edukacji i zabawy. Punktualnie o godzinie 12.00 na polanę piknikową wjedzie Ochotnicza Straż Pożarna Wiczlino ze swoimi wozami strażackimi i całym ekwipunkiem, przypomnijmy, że najnowszy pojazd został zakupiony ze środków Budżetu Obywatelskiego, a wybrany przez mieszkańców w głosowaniu. Strażacy zaprezentują swoje umiejętności, podczas pokazów edukacyjnych. Na najmłodszych czekały będą dmuchańce, animacje oraz gry i zabawy, nie co starsi odnajdą się strefach klimatycznych, nie zabraknie sąsiedzkiego grillowania i strefy gastronomicznej. W czasie trwania pikniku wydzielona zostanie strefa na sąsiedzką wyprzedaż, do której organizatorzy szczególnie gorąco zapraszają najmłodszych przedsiębiorców, można przynieść domowe „skarby” i wystawić je na sprzedaż. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

plakat do wydarzenia // mat.prasowe UM Gdyni

Moc sportowych atrakcji dla najmłodszych z konkursami czeka na stanowisku Decathlon. Na miejscu dostępny będzie mobilny sklep, w którym znaleźć będzie można praktyczne produkty rowerowe, nowe modele rowerów dziecięcych i dla dorosłych, a nawet rowery elektryczne. Będzie tam można także... sprzedać rower! Wszystko w ramach akcji buyback, o której szerzej przyczytać można TUTAJ.

grafika decathlon z dzieckiem na rowerze