Otwarcie nowej sali gimnastycznej w Społecznej Jedynce

Aktualności

Sala gimnastyczna przy Społecznej Szkole Podstawowej na Witominie oficjalnie otwarta. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i dyrekcji, a także wzorowej współpracy z Miastem, udało się ją wybudować w nieco ponad pół roku.

 Symboliczną, pierwszą łopatę wbito w marcu tego roku. W kilka miesięcy wybudowano salę o wymiarach 30 x 14 metrów. Prace zakończono już w listopadzie, zaś teraz nastąpiło oficjalne otwarcie.

- Jestem niezwykle szczęśliwy, że przestrzeń Witomina przechodzi tak pozytywną metamorfozę. Pamiętam stare czasy, w których odprowadzałem młodszego brata do zlokalizowanego w tym miejscu żłobka i porównuję z dzisiejszymi. Ten wspaniały obiekt to efekt wielkiego zaangażowania dyrekcji szkoły, a także rodziców – mówił podczas otwarcia Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Rolę rodziców podkreślał również dyrektor szkoły Marek Radyko.

- Duże zaangażowanie rodziców uczniów w proces powstawania tej sali, jak choćby nadzór inwestorski czy prawny, sprawiły, że z pięknego obiektu korzystamy już teraz. Dziękuję również za wsparcie Miasta.

Sala wyposażona jest w: nowoczesną nawierzchnię, bandy z gąbek zabezpieczające przed uderzeniem w ścianę, a także kosze oraz bramki. Posiada również zaplecze w postaci szatni, łazienek oraz przestrzeni dla nauczycieli wychowania fizycznego. Obiekt ogrzewany jest z wykorzystaniem sieci miejskiej OPEC, zastosowane zostały nowoczesne metody mechanicznej wentylacji. Całość inwestycji wraz z pracami projektowymi wyniosła 1,5 mln złotych.