Ostatnia prosta zapisów do Rowerowego Maja!

Aktualności WIDEO Projekty

Czas mija nieubłaganie! Przypominamy, że zgłoszenia do projektu "Rowerowy Maj" aktywne są tylko do najbliższego czwartku, czyli do 24 marca. Zgłoszenia po tym terminie nie będą przyjmowane, warto więc się spieszyć i jak najszybciej wysyłać swoje zgłoszenie do koordynatora akcji.

„Rowerowy maj” to największa w Polsce kampania mająca na celu promocję zdrowego trybu życia wśród dzieci uczniów szkół podstawowych z klas 1-8, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Popularyzuje ona rower jako ekologiczny środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Kampania skutecznie zmienia okolice szkół na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Dzięki akcji uczniowie stają się bardziej pewni siebie i samodzielni, lepiej poznają swoją okolicę oraz nabywają i utrwalą znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach zgodnie z zasadami kodeksu ruchu drogowego. Rower czy hulajnoga okazują się być równie skutecznym, a zarazem o wiele bardziej atrakcyjnym środkiem transportu do szkoły czy domu – podsumowuje projekt Paweł Brutel zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Zasady są bardzo proste i czytelne. Każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny, przemierzając dystans z domu do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: m.koprowska@gdyniasport.pl nie później niż do dnia 24 marca. Zgłoszenia po tym terminie nie będą przyjmowane. Więcej informacji o kampanii znajdą Państwo na stronie www.rowerowymaj.eu.

STRONA INTERNETOWA PROJEKTU ROWEROWY MAJ