Ostatni weekend gdyńskiego lodowiska

Aktualności

Najbliższy weekend, 11-12 marca będzie ostatnim, podczas którego możliwe będzie skorzystanie z tafli gdyńskiego lodowiska. Obiekt otwarty 16 grudnia 2022 roku stał się wielką atrakcją dla miłośników piruetów, axli czy rekreacyjnego rodzinnego łyżwiarstwa. Od otwarcia do końca lutego użytkowano je ponad 22 tysiące razy.

Dobry łyżwiarski sezon dobiega końca, choć wydaje się, że otwarcie było niemal wczoraj. Przypomnijmy, że mogliśmy wtedy obserwować pokazy solistek ze szkoły łyżwiarstwa Łyżwy3City.pl, w śród których pojawiła się Emilia Rewako. Zawodniczka w swojej karierze zdobyła mistrzostwo polski w tańcach na lodzie, która kilkukrotnie brała udział w mistrzostwach świata juniorów. Była również uczestniczką popularnego programu telewizyjnego „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”. Z opieki instruktorów ze szkoły łyżwiarstwa można było korzystać przez cały okres funkcjonowania ślizgawki.

Oprócz samego lodowiska powstało także zaplecze socjalne i sanitarne oraz wypożyczalnia sprzętu: łyżew, kasków, a także specjalnych chodzików, tzw. „pingwinków”, dla osób rozpoczynających naukę. Dostępny był również serwis umożliwiający naostrzenie swoich łyżew.

Sezonowa ślizgawka debiutowała w tym roku w nowej lokalizacji, co związane było z powstawaniem kolejnej części parku centralnego. Obecne miejsce pozwoliło na zabawę na lodzie z wyjazdem na zakupy do pobliskiej galerii handlowej lub z udziałem w eventach organizowanych w obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu.

Ostatnie w tym sezonie wejście na lód odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12. marca, o godzinie 20:00.

STRONA LODOWISKA