Olimpijczycy wystartują podczas Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Aktualności

Znamy nazwiska pierwszych zawodników PRO, którzy będą walczyć o zwycięstwo podczas tegorocznych zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Swój udział potwierdziło triathlonowe małżeństwo: Rachel Klamer z Holandii oraz Richard Murray z RPA. Oboje to utytułowani sportowcy z sukcesami podczas Igrzysk Olimpijskich.

Jubileuszowa, 10. edycja zawodów triathlonowych w Gdyni zbliża się wielkimi krokami. Już 7 sierpnia 2022 r. podczas Enea IRONMAN Gdynia na zawodników, kibiców oraz turystów czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek. Najważniejszym wydarzeniem będzie oczywiście rywalizacja na pełnym dystansie IRONMAN oraz tradycyjnej „połówce”, która nieprzerwanie od 2013 roku cieszy się ogromnym uznaniem wśród uczestników.

Sporą gratką dla wszystkich jest zawsze wyścig Enea IRONMAN 70.3 Gdynia z udziałem triathlonistów PRO. W Gdyni startowały już największe gwiazdy, takie jak Jan Frodeno, Daniela Ryf, Boris Stein, Lisa Norden czy Timothy O`Donnell. Tuzów triathlonowego świata nie zabraknie również i tym razem. Start potwierdzili już Rachel Klamer oraz Richard Murray. Holenderka to trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Podczas zawodów w Londynie była 36., w Rio de Janeiro 10., a podczas ostatnich IO w Tokio była już na 4. miejscu. Jej mąż reprezentując Republikę Południowej Afryki zajął 17. pozycję podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz 4. miejsce w IO w Rio de Janeiro. Z udziału w zawodach w Tokio wykluczył go uraz.

Klamer i Murray potwierdzili swój start w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia podczas oficjalnej prezentacji IRONMAN Poland 2022.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, to nasz pierwszy zaplanowany start na ten sezon – powiedziała Rachel Klamer, triathlonistka PRO, uczestniczka Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. – Do tej pory nie mówiliśmy publicznie o naszych planach startowych na 2022 rok, zawody w Gdyni są więc pierwsze. Jesteśmy przekonani, że trasa na pewno nie będzie łatwa, dlatego czas najwyższy odkurzyć rower i mocno trenować – podkreśliła Rachel Klamer.

To będzie dopiero nasz drugi start na dystansie „połówki” – powiedział Richard Murray, triathlonista PRO, uczestnik Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. – Do tej pory tylko raz startowaliśmy w takim wyścigu na Słowacji, ale jeżeli chodzi o zawody IRONMAN, to dla nas obojga, będzie to debiut. To na pewno będzie bardzo ekscytujące. Dodatkowo po raz pierwszy będziemy w Polsce, chcemy poznać Wasz kraj oraz zobaczyć Gdynię. Już nie możemy się doczekać – podkreślił Richard Murray.

Rachel Klamer oraz Richard Murray podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Triathloniści zdradzili również, że do rywalizacji w Gdyni będą przygotowywać się wspólnie.

Trenujemy, żyjemy, śpimy, jemy, a nawet oddychamy razem i tak od prawie ośmiu już lat – śmiał się Richard Murray. – Wiele osób mogłoby zakładać, że Rachel nie będzie w stanie trenować razem ze mną, ale ona jest bardzo silną osobą. Mało tego, bardzo często to ona jest przede mną i nadje tempo naszym wspólnym treningom. Oczywiście są sesje, które wykonujemy osobno, ale zwykle jesteśmy razem – mówił Murray.

To jest bardzo fajne i dodatkowo motywujące – podkreśliła Rachel Klamer. – Jeśli jedno z nas nie ma za bardzo ochoty na trening, to druga osoba na pewno zachęci i doda otuchy. To działa w obie strony. Odnajdujemy wiele korzyści ze wspólnych treningach i bardzo się z tego cieszymy – zaznaczyła Klamer.

Profesjonalni sportowcy podzielili się również radą z osobami, które planują rozpocząć swoją przygodę z triathlonem, na przykład podczas tegorocznych zawodów IRONMAN Poland.

Najważniejsza sprawa, to czerpać radość i satysfakcję ze startu – powiedziała Rachel Klamer. – Jeśli triathlon przypadnie Ci do gustu, trenuj z grupą innych ludzi, dzięki temu czas w miłym towarzystwie płynie szybciej – radziła Klamer.

Trzeba po prostu podjąć decyzję i rozpocząć treningi – sugeruje Richard Murray. – Jeśli planujecie po raz pierwszy wystartować w zawodach IRONMAN, dla przykładu w Gdyni, to pamiętajcie, by dobrze się przy tym bawić. Postarajcie się dać z siebie wszystko, ale ważne, by linię mety przekraczać z uśmiechem na ustach. W trakcie samych zawodów korzystajcie z uroków krajobrazu podczas jazdy na rowerze czy w trakcie biegu, cieszcie się również etapem pływackim. Podsumowując ważne, by zawody triathlonowe dały Wam sporo satysfakcji – zakończył Murray.

Pierwsza okazja do startu w cyklu IRONMAN Poland już 12 czerwca podczas Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Na uczestników zmagań czeka ponownie „połówka” IRONMAN oraz dystans olimpijski. Jeśli potrzebujecie więcej czasu na przygotowania do startu, to idealnym rozwiązaniem będzie udział w Enea IRONMAN Gdynia – 8 sierpnia 2022 roku. Ostatnią szansą na rywalizację w triathlonowym wyzwaniu w Polsce tej międzynarodowej marki, będzie IRONMAN 70.3 Poznań, który zaplanowano 4 września 2022.

Tradycyjnie na najlepszych triathlonistów startujących w zawodach IRONMAN Poland czekać będą sloty na Mistrzostwa Świata IRONMAN i IRONMAN 70.3.

Więcej informacji można znaleźć na: www.ironmangdynia.pl.

Organizatorem Indoor Trhathlon Series jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution Group.