Ogłoszono przetarg na kompleks sportowy na ulicy Chwaszczyńskiej

Projekty Inwestycje

Ogłoszono przetarg na kompleks sportowy przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 na ulicy Chwaszczyńskiej 26, tym samym kolejna gdyńska dzielnica – Karwiny – wzbogaci się o nowe obiekty sportowe.

Na terenie szkoły powstanie boisko do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej o wymiarach 23x44 metrów oraz dwa wielofunkcyjne boiska o nawierzchni poliuretanowej. Swoje sportowe talenty sportowe kształtować będą mogli więc młodzi pasjonaci koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, tenisa czy badmintona. Wokół boisk powstaną również specjalne piłkochwyty. Większe boisko będzie miało wymiary 18x32 metrów mniejsze zaś 13x22 metrów. Drugie z nich zrealizowane zostanie w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego i nad tym warto się skupić.

Pierwotne założenie Budżetu Obywatelskiego zakładało powstanie tylko jednego, małego boiska. Natomiast ze względu na problemy z etapowaniem inwestycji zaprojektowana została całość kompleksu, której aktualny kosztorys wynosi ponad 2 mln 300 tys. zł – o czym wspomina dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki i dodaje: – Warto więc było czekać nieco dłużej na realizację projektu.

Na siłowni zewnętrznej, będącą również częścią kompleksu, znajdą się takie urządzenia do ćwiczeń, jak: wahadło, jeździec, twister, orbitrek, rower czy wioślarz.

W kompleksie znajdzie się również bieżnia prosta o długości 60 metrów, nowe stanowisko do pchnięcia kulą i odnowiony zostanie rozbieg do skoku w dal, co na pewno ucieszy młodych lekkoatletów. Specjalnie z myślą od osobach niepełnosprawnych wykonany zostanie dedykowany ich potrzebom dojazd strony osiedla mieszkaniowego.

Całość inwestycji podkreśli nowe, energooszczędne oświetlenie ledowe, które obejmie cały teren inwestycji. Wykonany zostanie dodatkowo drenaż boiska piłkarskiego oraz częściowa wymiana elementów systemu kanalizacyjnego.

Budowa kompleksu na Karwinach to element szerokiego planu mającego na celu udoskonalenie sportowych obiektów przyszkolnych.