Nowoczesne boisko przy ul. L. Staffa cieszy mieszkańców

Aktualności Inwestycje

Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ulicy Leopolda Staffa w Gdyni powstało boisko z nowoczesną nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz nowym oświetleniem, z którego korzystają już najmłodsi mieszkańcy Karwin.

Dążymy do tego, by w każdej z gdyńskich dzielnic można było korzystać z nowoczesnych obiektów sportowych. Nowe boiska to idealne miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk. – Karwiny to jedna z większych dzielnic naszego miasta, której młodzi mieszkańcy regularnie uprawiają sport. Cieszę się, że oddajemy do ich dyspozycji kolejny sportowy obiekt. Jestem przekonany, że nowe boisko będzie cieszyło się dużą popularnością.

– To ważna wiadomość dla wszystkich miłośników sportu, zwłaszcza tych najmłodszych. Gdyński samorząd chce aktywizować ruch fizyczny na świeżym powietrzu wśród młodzieży szkolnej, stąd kolejny obiekt na terenie placówki edukacyjnej. Inwestycje, które przynoszą korzyści zdrowotne z uprawiania sportu to największa radość dla miasta – dodaje wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia Bartosz Bartoszewicz.

Zwycięstwo mieszkańców na otwarcie

Oficjalny sprawdzian boiska odbył się pod koniec września, kiedy Rada Dzielnicy Gdynia Karwiny zorganizowała piknik "Karwiny na sportowo". Podczas plenerowej imprezy rozegrany został turniej piłki nożnej, którego punktem kulminacyjnym był mecz Samorządowców z Mieszkańcami Karwin. Wygrali Mieszkańcy wynikiem 7:2. Na znajdującej się obok scenie odbywały się dodatkowo prezentacje na temat bezpiecznej drogi do szkoły i przedszkola oraz właściwej segregacji śmieci. W czasie trwania pikniku dla dzieci korzystały z dmuchanych atrakcji, jak zjeżdżalnie czy zamek do skakania. Powodzeniem cieszyły się również mechaniczne zwierzątka oraz eurobungee. Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się także stanowiska z watą cukrową i popcornem oraz foodtrucki. Studzić pragnienie pomógł PEWIK udostępniając na czas festynu beczkowóz pełen czystej wody.

Być jak Lewy

Obiekt znajdujący się przy ulicy Staffa ma powierzchnię 2348 metrów kwadratowych, posiada nowoczesne odwodnienie oraz warstwę elastyczną, czyli tak zwany shockpad. Na boisku położona została całkowicie nowa nawierzchnia. Powstały także nowe piłkochwyty, zamontowane zostały nowe bramki oraz zainstalowane nowe oświetlenie.

Piłka nożna w Gdyni stanowi ogromną siłę napędową, co widać po frekwencjach na treningach gdyńskich szkółek piłkarskich, na które zgłasza się coraz więcej młodzieży pragnącej iść w ślady Roberta Lewandowskiego i innych czołowych piłkarzy świata – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki i dodaje – Wierzę, że nowo oddane boisko stanie się kolejnym magnesem do sportu, które tak jak obiekty GCS przyciąga do siebie najmłodszych miłośników tej dyscypliny.

Wyboista droga do celu

– Pomysł powstania nowego boiska narodził się kilka lat temu, kiedy na Narodowym Stadionie Rugby zmieniana była murawa. Pierwszym pomysłem Rady Dzielnicy Gdynia Karwiny, było pozyskanie starej murawy i wykorzystanie jej na obiekcie przy Staffa. Po wielu rozmowach z przedstawicielami Urzędu Miasta oraz Gdyńskiego Centrum Sportu doszliśmy jednak do wniosku o realizacji nowej inwestycji z oświetleniem i odwodnieniem. Cieszę się niezmiernie, że mimo wielu perturbacji z pandemią, udało się ten projekt dopiąć i dzieci oraz mieszkańcy naszej dzielnicy mogą korzystać z nowoczesnego i w pełni profesjonalnego obiektu – podsumowuje inwestycję Adam Skurat, pomysłodawca, radny miasta i były przewodniczący Rady Dzielnicy Karwiny.

Wykonawcą inwestycji była firma ELSIK SP. Z O.O. z Żukowa, który za swoje prace otrzymała wynagrodzenie w kwocie 986.759,28 zł brutto. Wyłonił go powtórzony przetarg dotyczący tej inwestycji. We wcześniejszym z 2020 roku w dniu podpisania umowy i przekazania placu budowy wybrany wykonawca odstąpił od jej zawarcia. Z realizacji projektu zrezygnował również kolejny wykonawca, który złożył prawidłową ofertę, mieszczącą się w kosztorysie inwestorskim. Mimo trudności, na który wydatny wpływ ma również pandemia COVID-19 i rosnące ceny, to kolejny przykład celu inwestycyjnego GCS, który ze szczęśliwym finałem udało się zrealizować.